Ugrás a tartalomra

Az IDEA felmérése szerint nem a DK a legerősebb ellenzéki párt

Létrehozva
A felmérés azt mutatja, kevesebb mint tíz százalék a különbség a Fidesz és a Tisza támogatottsága között.

A kormánypártok és a Tisza Párt támogatottsága között kevesebb mint 10 százalék a különbség, mind a biztos pártválasztók, mind a teljes népesség körében – derül ki az IDEA Intézet június 19. és június 27. között online kitölthető kérdőív segítségével felvett, reprezentatív felméréséből, aminek az eredményeiről a Telex számolt be.

A kutatóintézet szerint júniusban a felnőtt népesség körében 30 százaléka volt a támogatottsága kormánypártoknak, a Tiszának pedig 23 százaléka volt. Az IDEA azt írja, hogy felmérésük alapján egy országgyűlési választáson négypárti parlament jött volna létre: a Fidesz-KDNP és Tisza mellett csak DK és a Mi Hazánk támogatottsága érte volna el a parlamentbe jutáshoz minimálisan szükséges, 5 százalékos küszöböt.

Büvebben ITT olvashatnak a témáról.

Ez is érdekelhet

Katonazenekar adott koncertet az istentiszteleten
MiskolcKultúraEgyház
Nagyheti, katonai koncerttel egybekötött istentiszteletet tartottak szerdán a miskolci Avasi református templom falai között.
Felajánlásban részesült a GYEK
Jubileumot ünnepel a GYEK
MiskolcEgészség
Fél évszázados jubileumát ünnepli a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ: az intézmény 1976 óta látja el a régió beteg gyermekeit, az elmúlt évtizedekben pedig jelentős szakmai és infrastrukturális fejlődésen ment keresztül.
Szeles tavaszi időnk lesz Nagycsütörtökön, egy-egy záporral
MiskolcKörnyezet
Csütörtökön hosszabb napos időszakokra lehet számítani a térségben, de délután, kora este helyenként kialakulhatnak záporok a megnövekvő felhőzetből.
Közlekedési információk csütörtökön Miskolcról
MiskolcKörnyezet
A Miskolci Városgazda csütörtök reggeli tájékoztatója szerint az alábbi helyeken számíthatunk eltereléssel járó munkálatokra.