Ugrás a tartalomra

MSZP: rekordmértékű a szegénység

Létrehozva
Az elmúlt hat évben soha nem volt annyi szegény, mint most, a fogyasztás pedig azért nem nő, mert az embereknek nincs elkölteni való pénze - mondta az MSZP elnökhelyettese csütörtökön.

Korózs Lajos online sajtótájékoztatóján felhívta a figyelmet a Magyar Nemzeti Bank felmérésére, amely azt tartalmazza, hogy minden ötödik ember egy hétig sem "húzná ki", ha nem kapna fizetést; a társadalom negyven százaléka, négymillió ember csak egy hónapig bírná fizetés nélkül.

Elmondta, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint több magyart fenyeget a szegénység, mint eddig bármikor. A nyugdíjasok jövedelmi helyzete romlott a legjobban, egyötödük annyit sem keres, ami a nagyon szűkös megélhetéshez elég - közölte.

Az ellenzéki politikus szerint azért nem nő a fogyasztás, mert az emberek a koronavírus-járvány óta óvatosabbak, tartalékolnak, valamint tavaly és tavalyelőtt a fizetésük jelentős részét "elinflálták", ezt a mínuszt próbálják visszaépíteni.

Korózs Lajos rámutatott arra is, hogy a KSH szerint ugyan az egy főre jutó bruttó jövedelem 628 ezer forint, közben a nettó jövedelem csak 433 ezer forint, a mediánjövedelem pedig még ennél is kevesebb, 360 ezer forint.
 

 


 

 

Ez is érdekelhet

Közel 1000 gyermek az önkormányzat nyári táboraiban
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódSzabadidő
Augusztus 3-án kezdetét veszi Miskolc önkormányzatának hagyományos testvérvárosi nyári tábora Balatonmáriafürdőn.
Erre minden miskolci autósnak figyelnie kell szombaton
Miskolc
Akik autóval közlekednek Miskolcon szombaton, érdemes előre tervezniük.
szabadulószobás kaland
Különleges szabadulószobás kaland vár Miskolcon
Miskolc
A szabadulószobák népszerűsége töretlen, most pedig egy irodalmi ihletésű, családbarát kalanddal várja az érdeklődőket a miskolci József Attila Könyvtár.
Útfelújítás az Avason
Közlekedési hírek Miskolcról hétfőn: Hol számíthatunk korlátozásokra?
Miskolc
Közlekedjen körültekintően! Aktuális miskolci forgalmi információk Miskolcon.