Ugrás a tartalomra

Várva várt, köztük kárpátaljai gyerekeknek gyűjtenek

Létrehozva
A VOSZ Női Vállalkozói Szekció  Borsodi Csoportja és a Várva várt Alapítvány közös adománygyűjtésbe kezdett a nemes célra, hogy karácsonykor minél több kisgyermeknek aranyozzák be az ünnepet.
Kép
Fotó: Körmöczy Zsuzsanna

A vármegye női vállalkozói lelkesen álltak be az alapítvány karácsonyi ajándékgyűjtési akciója mögé, hiszen legtöbbjük maga is édesanya vagy nagyszülő, így tudják, milyen örömet tud okozni egy-egy játék, könyv vagy édesség a gyerekeknek, különösen karácsonykor. Az adományok oda mennek, ahol a leginkább szükség van rájuk, ők idén a Várva Várt Alapítvány által támogatott és a háború sújtotta Ukrajnában élő kárpátaljai gyerekek.

A felajánlásokat Miskolcon a Tudomány és Technika Házában felállított karácsonyfa alá várják a szervezők, akik időben eljuttatják majd ezeket a mamákhoz és a babákhoz, avagy a kicsit már nagyobb gyermekekhez. 

Tájékoztatójukból kiderül, hogy szívesen fogadnak többek között új vagy már kinőtt, de jó állapotú babaruhákat, nem használt pelenkákat, játékokat, édességet és szinte bármit, ami a családok számára hasznos lehet. Akár használati tárgyakat, tisztálkodási- és tisztítószereket is.
Az ajándékok becsomagolását és őrzését a Fókusz Gimnázium és Szakképző Iskola tanulói vállalták magukra, önkéntes munkában.

Kép

 

 

 

Ez is érdekelhet

Miskolc két forgalmas csomópontján nem üzemelnek a fényjelző berendezések
Miskolc
Augusztus 25., kedd, 16 óráig a Vologda utca–Dayka Gábor utca, valamint a Kis-Hunyad utca–Dayka Gábor utca kereszteződésében található fényjelző berendezések karbantartását végzik, ezért nem üzemelnek.
A hosszú élet titka – 90. születésnapján köszöntötték Hodobay Györgyöt
MiskolcÉletmód
Kilencven év, három gyermek, öt unoka és két dédunoka – egy tartalmas élet, amelyben a munka, a család, a kertészkedés és a jókedv egyaránt fontos szerepet kapott.
Guzi Blanka szerdán hajnalban kezd
MiskolcSportVilág
Öttusa: héttagú magyar csapat szerepel a Kínában zajló felnőtt világbajnokságon.
Egy éjszakára futók vették birtokba Miskolcot - szombaton sikerrel debütált a Night Run
MiskolcSportSzabadidő
Különleges látványt nyújtott augusztus 22-én este Miskolc: a várost átszelő villamosvonal mentén futók százai indultak el a Szent István térről. Az első alkalommal megrendezett Night Run Miskolc három távján összesen 473 versenyző ért célba, az esemény előkészítésében és lebonyolításában pedig közel 150-en vettek részt.