Ugrás a tartalomra

Betlehemből érkezett a karácsony fénye Miskolcra

Létrehozva
Hagyományosan, immár tizenötödik éve rendezi meg a Miskolci Gráciák Egyesület a Betlehemi Láng fogadásának ceremóniáját a Minorita templomban és a Hősök terén.
Preview Image
Osztie Tibor képgalériája

A Miskolci Gráciák Egyesületének tagjai teremtették meg városunkban a születést jelképező láng fogadásának-átadásának hagyományát. Idén tizenötödik alkalommal rendezték meg a karácsonyra hangoló ünnepséget.

- A járvány jelentett némi akadályt, de akkor is sikerült továbbvinni ezt a hagyományt – mondta el a Miskolc Tv stábjának Pelczné Dr. Gáll Ildikó a Miskolci Gráciák elnöke.

- A láng minden évben a Születés Templomából érkezik, Betlehemből, hogy továbbvigye a kétezer éves örömhírt: megszületett Jézus Krisztus, a világ megváltója. Ezt a lángot adjuk tovább mi is minden jóakaratú embernek, aki szeretné, hogy a szíve melegséggel teljen meg – fogalmazott, hozzátéve, szeretnék, ha ez a láng megidézné azt a fényét is a Karácsonynak, amilyennek az ünnepet gyerekkoromban láttuk a fa előtt állva.

A születés tiszteletére rövid megemlékezést tartottak a templomban, majd a Hősök terén osztották el a lángot a miskolciaknak és vármegyénk polgármestereinek. 

 

Ez is érdekelhet

Az Európa-bajnokságra hangoltak
MiskolcSport
Kosárlabda: U20-as felkészülési női torna, Sanlucar de Barrameda (Spanyolország).
Tóth Anna bronzérmes a bronzon
MiskolcSport
Atlétika: nemzetközi versenyt rendeztek hétfőn este Dániában.
Képgaléria
Avasi útfelújítás
Folytatódik az Avas főútjának teljes körű felújítása nyáron is
Miskolc
Miskolcon az útfelújítási program végrehajtása alatt forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani.
Összeült Miskolc közgyűlése: járatseriff-beszámoló, ingatlaneladások, hitelkeret-emelés – élő videó
Miskolc
Kövesse velünk élőben Miskolc város közgyűlését reggel 7 órától. Szó esik többek között a folyószámla-hitelkeret emeléséről, önkormányzati ingatlanok értékesítéséről, óvodai csoportösszevonásokról, járatseriff-rendszer működéséről, valamint a Városi Klímaszerződés előrehaladásáról.