Ugrás a tartalomra

Komponálni még nem tudnak, de már egyre többször bukkannak elő az állatkert újszülött Liszt-majmocskái

Létrehozva
A faj nevét jellegzetes fehér "frizurájáról" kapta, mely igen emlékeztet a virtuóz magyar zeneszerző, Liszt Ferenc hajkoronájára.
Kép
pianotv.net

Két aprósággal bővült a Liszt-majmocskák csapata a Miskolci Állatkertben tavaly év végén. Így már összesen 8 tagot számlál a családjuk. A kicsik szépen gyarapodnak és egyre könnyebb őket észre venni őket apukájuk, anyukájuk vagy éppen nagyobb testvéreik hátán - írja oldalán az állatkert.

A Liszt-majmocskák családi csapatokban élnek, ahol a hím és a nőstény közösen gondozza az utódokat. A kölyköket elsősorban a hím hordozza, a nőstény csak a szoptatás idejére veszi át őket. A kölykök nevelésébe az idősebb testvérek is besegítenek. A közös gondoskodás nagyon hatékonnyá teszi őket az utódok sikeres felnevelésében - olvasható a faj leírásában.

A Liszt-majmocskák Kolumbia északnyugati esőerdeiben élnek. Egyedszámuk 6-7 ezer között van és egyre csökken, kritikusan veszélyeztetett állatok. Fennmaradásukat az élőhelyük gyors pusztítása és a feketekereskedelem is veszélyezteti. Megmentésüket az Európai Fajmegőrzési Tenyészprogram (EEP) is segíti, ennek a programnak a résztvevője a nálunk élő család is.

Magyar és német nevét Liszt Ferencről kapta, mivel jellegzetes fehér sörénye a híres zeneszerző hajviseletére emlékeztet.

Ez is érdekelhet

Gazdára váró állatokkal ismerkedhettek a nyílt napon
MiskolcSzabadidő
Nyílt napot tartottak szombaton a Miskolci Állategészségügyi Telepen. A Fonoda utcai programon kutyasétáltatással, simogatással és közös játékkal várták az állatbarátokat, miközben az örökbefogadás lehetőségére is felhívták a figyelmet.
Tűz ütött ki egy miskolci családi házban
MiskolcHavaria
A tűzoltók két vízsugárral kezdték oltani a lángokat.
Folytatódik a 3-as számú főút felújítása
Fontos forgalmi változás, két napig csak a célforgalom járhat ezen a szakaszon
Miskolc
Folytatódik a Miskolcon áthaladó 3-as számú főközlekedési út nagyszabású felújítása.
A jogász válaszol – Ki köteles eltartani a rászoruló szülőt?
Miskolc
Olvasónk több mint öt éve gondoz egy nyugdíjas, ápolásra szoruló személyt. A gondozott asszony nagykorú gyermeke jó anyagi körülmények között él, mégsem gondoskodik rászoruló édesanyjáról. Kérdezi ezek után levélírónk, hogy követelhető-e a gyermektől tartásdíj, és mit tehet az, aki helyettük ápolja az idős embert?