Ugrás a tartalomra

Közel 4 milliárd forintból újítottak fel egy borsodi útszakaszt

Létrehozva
Közel 18 kilométert újítottak fel.

Megújult a 3719-es számú Sátoraljaújhely-Hollóháza-Kéked közötti útszakaszt – közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. az MTI-vel.

A fejlesztés bruttó 3,9 milliárd forintos hazai forrásból valósult meg a Magyar Közút Nonprofit Zrt. beruházásában, a Colas Út Zrt. kivitelezésében.

A közlemény szerint az útfejlesztés nemcsak a helyiek közlekedését teszi komfortosabbá, hanem a térség turisztikai megközelítését is elősegíti. A 3719 jelű út bonyolítja le a Zempléni térség és az M30 autópálya között forgalom zömét, ezért is kiemelt jelentőségű volt több szakaszának a felújítása.

A beruházásban közel 22 ezer tonna aszfaltbetont használtak fel, padkát és burkolt rázópadkát is építettek. Ezen kívül három hidat felújítottak és két nagy átmérőjű átereszt is kicseréltek. A munkálatok során a teljes forgalomtechnikai jelzésrendszert is felújították, 133 KRESZ táblát cseréltek ki, tartós burkolati jeleket festettek fel, és a biztonságosabb közlekedés érdekében 468 méter acél szalagkorlátot és 313 útszélesség-jelző oszlopot helyeztek ki.

Ez is érdekelhet

Születésnapot ünnepelt a Miskolci Állatkert
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Augusztus 20-án nemcsak az államalapítást ünneplik Miskolcon: a Miskolci Állatkert is különleges eseményhez érkezett: a 43. születésnap alkalmából egész napos családi programokkal várták a látogatókat.
Képgaléria
Augusztus 20 - Ünnepség a Szent István téren
„Ez az ország nem az enyém és nem a tiéd, hanem közösen a miénk”
Miskolc
Augusztus 20-án Miskolcon is az államalapító Szent István királyra emlékeztek.
Képgaléria
Legendák a levegőben - Reptéravató Miskolcon
Újra nyitva a miskolci reptér – három napig a legendáké a levegő
MiskolcSzabadidő
Látványos repülőgépek, műrepülő-bemutatók, sétarepülés és családi programok várják az érdeklődőket a Miskolci Sportrepülőtéren. A többéves kihagyás után visszatérő Legendák a levegőben – Reptéravató rendezvény csütörtökön hivatalosan is megnyitotta kapuit. A program augusztus 20. és 22. között, mindhárom napon ingyenesen látogatható.
Képgaléria
Tenni a nagyobb jó érdekében – ez is Szent István hagyatéka
Miskolc
Az augusztus 20-ai ünnepségen államalapító Szent István király előtt tisztelegtek, majd megszentelték az új kenyeret. Az ünnepi beszédet Hollósy András alpolgármester mondta.