Ugrás a tartalomra

Iskolás Népkertészek: tíz ládányi virágot ültettek kisdiákok a belváros legnagyobb parkjában

Létrehozva
A virágosítást a Népkerti Vigadó kezdeményezte.
Kép
Virágültetés a Népkertben
Tíz virágosláda telt meg szebbnél szebb virágok palántáival. Fotó: Mocsári László

Tíz virágláda, rengeteg palánta, ennél is több vidám kacaj: a számnevek terén így lehetne összefoglalni a szerdai virágosítást. A Népkerti Vigadó és Délidő étterem a Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvodával alakított ki "virágzó kapcsolatot".

Barkócziné Kertész Kata, a rendezvényhelyszín és az étterem igazgatója szerint a kezdeményezésnek két célja volt: egyfelől szebbé szeretnék tenni a Népkertet, másrészt a program remélhetőleg olyan élményt nyújt a gyerekeknek, amivel közelebb kerül hozzájuk a természet.

Kép
Virágültetés a Népkertben

– A mostani virágültetés példája lehet annak, hogy összefogással és némi energiával milyen lépéseket lehet tenni egy élhetőbb, zöldebb városért – véli Barkócziné Kertész Kata.

– Azt szeretnénk, ha minél többen látogatnák Miskolc ikonikus parkját. Ha pedig a gyerekek megmutatják majd szüleiknek, nagyszüleiknek az általuk ültetett virágokat, akkor ez a cél már rövidtávon is megvalósul. A várost is arra szeretnénk kérni, hogy minél több színvonalas hozzanak ide, amelyek képesek megtölteni a Népkertet – fejtette ki az igazgató.

Preview Image
Még több szép képért kattints a fotóra, galéria nyílik!

A Népkerti Vigadó nem csupán tíz virágládát, és gondosan válogatott, a már meglévő flóra profiljába illő palántákat szerzett be a virágültetéshez: egymillió forintot is felajánlottak a Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda számára, egyféle ösztönző hála gyanánt a közös munkáért.

Kavecsánszki Erzsébet önkormányzati képviselő a sajtóeseményen arról beszélt, hogy a város vezetése fontosnak tartja a közterületek szépítését, és örömmel támogat minden ilyen kezdeményezést.

Kép
Virágültetés a Népkertben

– Ez a mostani virágosítás jól kiegészíti azt a több mint hatszáz millió forintos fejlesztést, amit a Népkertbe tervezünk, és ami a komfortpontok létesítése és a köztéri világosítás bővítése mellett zöldterület bővítésre fókuszál majd – fejtette ki az önkormányzati terveket Kavecsánszki Erzsébet.

A Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda főigazgatója, Csík Tibor elmondta, nagy lehetőség az intézmény számára.

– Katolikus iskolaként a teremtésvédelem az egyik kiemelt területe nálunk az oktatásnak. A gyerekek nem csak ajándékot kapnak – a felajánlott összeg formájában – de adhatnak is: a kezük munkája látszik majd minden virágládán – mondta a főigazgató. Az intézménybe egyébként háromszázhetven iskolás és nagyjából hetven óvodás tanul. Csík Tibor jelezte – bár eddig is sokat jártak a gyerekekkel a Népkertben – ezután még gyakrabban megfordulnak majd a parkban.

Kép
Virágültetés a Népkertben

Ez is érdekelhet

Jégcsarnok
Pályaválasztói jogot cseréltek
MiskolcSport
Rövid időn belül immáron harmadszor változik a DVTK Jegesmedvék Erste ligás hokicsapata fellépésének helyszíne, vagy kezdési időpontja.
Eperjes Károly
A szent és szabad művészet lesz a vendég a TTH-ban
MiskolcKultúraSzabadidő
„Az igazat mondd, ne csak a valódit” című zenés irodalmi esttel vendégszerepel Eperjes Károly Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész és Négyessy Katalin gordonkaművész november harmadikán Miskolcon a Tudomány és Technika Háza színpadán.
Képgaléria
1956-os megemlékezés a Petőfi téren
Tóth-Szántai József: 1956 lángja nem aludhat ki!
Miskolc
Miskolc első embere október 23-ai beszédében, a Petőfi téren arra hívta fel a figyelmet, hogy 1956-ra emlékezve nemcsak a mártírokra, hanem az egész nemzet szenvedésére emlékezünk kell.
A modernkori festő ecsete az AI
MiskolcKultúraTudomány
Malejkó Benjámin miskolci alkotó két éve fedezte fel a mesterséges intelligencia művészi oldalát. Ma már több mint 159 ezren követik naponta, ahogy a digitális technológia és az emberi lélek találkozásából új képi világ születik.