Ugrás a tartalomra

Nem olcsó a gyümölcs, de van forgalom a piacon

Létrehozva
Június elején a földieper a sláger, a cseresznye lefagyott, van szép dinnye is a standokon, de csak olasz, a hazaira még várni kell.
Kép
piac_gyumolcs_korkep_20250605-ot_11.jpg
Borsosak az árak a piacon, de az emberek beletörődtek. Fotó: Osztie Tibor

Többek között ezt tudtuk meg aktuális június eleji piaci körképünkből. Nagy László árus elárulta, hogy még jól megy a földieper, azonban úgy tűnik, rövid lesz a szezonja. Későn kezdett érni a hideg idő miatt, és hamarosan túl is lesz az érési időszakon. 
A magyar barackosok sem jártak jobban, mint a cseresznye és a meggy ültetvények, az őszibarackból, kajsziból, vagy a nektarinból is importra szorulunk. Ezek zöme is a napfényes Itáliából származik. Nem olcsók, de legalább finomak.

Kép
piac_gyumolcs_korkep_20250605-ot_02.jpg

- Keresik a vásárlók a magyart, de sok gyümölcsből hiány van vagy talán nem is nagyon lesz a kedvezőtlen időjárás miatt. Az áruk nagy része most külföldről származik. Főleg Olaszországból. Onnan hozták a barackot, a nektarint és a nagyon finom sárgadinnye is olasz. A görögdinnyét is viszik, ami most igazi görög görögdinnye. Szintén népszerű a körte is – tájékoztatott Nagy László. 
Azt is megtudtuk tőle, hogy az árak igen borsosak, magasabbak a tavalyiakhoz képest, jóval. De ezen már szinte senki sem lepődik meg, az emberek elfogadják ezt.

Kép
piac_gyumolcs_korkep_20250605-ot_13.jpg

- Nem tudnak mit csinálni, ők is észreveszik, hogy milyen az időjárás, és nem tudnak vele mit kezdeni. Tudomásul veszik és vásárolnak. Viszik a paradicsomot és mindent, most leginkább az epret, de lassan jön a cseresznye, a meggy is. Nekem még nincsen, mert akitől beszoktam szerezni, annak lefagyott a termése sajnos. Ami lesz, más forrásokból, annak biztosan magas lesz az ára az idén – tette hozzá.

Kép
piac_gyumolcs_korkep_20250605-ot_08.jpg

Vojkó Tiborné Böbe szintén árul a Búza téri piacon, megerősítette, hogy az árak sajnos elég magasak, de a földiepret viszik az emberek. Osztja László prognózisát, hogy ez a gyümölcs lassan kifutóban van. Legalábbis a hazai termés. Nála már van magyar cseresznye és meggy is, többféle, változatos árakon. Jellemzően 2500 – 3500 forint per kilogramm fölött kaphatunk cseresznyét, a meggyért mélyebbre kell nyúlni a pénztárcába, ott a 4500 forintos kilóár sem ritka. A dinnye ára a piacon 900 és 1500 kiló áron alakul.

Ő is az kedvezőtlen időjárással magyarázza a hazai termés kisebb mennyiségét és magasabb árát. A dinnyeszezonra is ez okból kell még várni, hetekbe telhet mire igazán beindul a melegkedvelő gyümölcs tömeges érése.

- Nekünk Tolna Vármegyéből érkezik minden évben a dinnye a termelőktől, úgyhogy már nagyon-nagyon várjuk. Szeretik és ismerik ezt a dinnyét a vásárlók, nagyon várjuk, hogy ideérjen – mondja reménykedve.

Kép
piac_gyumolcs_korkep_20250605-ot_16.jpg

Címkék

Ez is érdekelhet

Kvaterka - Margit Pince
Új lendületet kap az Avasi Kvaterka
MiskolcKultúra
Az Avasi Kvaterka idén sport- és egészségtudatos programokkal bővül. A szervezők célja, hogy a közösségi élmény mellett az aktív életmódot és az Avas értékeit is erősítsék.
Nem maradnak éjszakára
MiskolcKultúraEgyház
Sok éven át 25 órán át olvastak fel Wass Albert-műveket, most már egyestés programot szerveznek. Pénteken este 6 órától lesz a Miskolci Wass Albert zenés-irodalmi felolvasó est.
Rendészeti ellenőrzést tartottak Komlóstetőn
Miskolc
Kiemelt rendészeti ellenőrzést tartott a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) Komlóstetőn csütörtökön. Az akcióban részt vett Hollósy András, Miskolc alpolgármestere is, valamint Bajusz Gábor önkormányzati képviselő.
Mathiász János emlékezete szakmai borkonferencia. Fotó: Rogosz Péter
Mathiász János emlékezete és a jövő borászata Miskolcon
MiskolcGazdaságOktatásKultúraÉletmódGasztroSzabadidőTudomány
Szakmai konferenciával és filmvetítéssel tisztelegtek a neves szőlőnemesítő, Mathiász János emléke előtt csütörtökön Miskolcon, az MTA MAB Székház épületében.