A MESZEGYI Gyermekek Átmeneti Otthonának adományozott komoly összegből az intézmény udvarán egy új játszósarkot alakítanak ki, ahol hamarosan felépítik a támogatásból megrendelt csúszdát, amelyet az ott tartózkodó gyermekek korlátlanul, teljes évben használhatnak majd. A csúszdát, a Rotary lelkes adományozó partnereinek segítségével kerti padokkal, egy hatalmas trambulinnal, foci kapuval is kiegészítik. A két intézmény közötti jó kapcsolat a jövőben sem szakad meg, hangzott el az átadó eseményen, reményeik szerint a következő években további játékokkal bővíthetik majd az udvari játszósarkot.
Balogh Beáta, a Rotary Club Miskolci Angyalok soros klubelnöke elmondta, a szervezetük „Rotary években” számolja az időt, amely júliustól júliusig tart, tehát éppen egy év végén járnak, amikor a soros elnök megbízatása is véget ér. Így az ő elnökségének utolsó adományátadását szervezték meg a Gyermekek Átmeneti Otthonában.
- Minden júliusban egy újabb Rotary év kezdődik. A mai eseményünk az idei Rotary évnek a lezárása tulajdonképpen. Ezzel az utolsó projektünkkel köszönünk el ettől az évtől. Természetesen azt remélem, hogy a váltástól függetlenül folytatjuk a megkezdett és jól működő programjainkat. Változások lesznek, mivel minden Rotary évnek van egy olyan kiemelt témája, amit a soros elnök választ ki a klubbal egyetértésben. Kiválasztjuk, hogy abban az évben kiket, milyen célokat fogunk támogatni. Az idei év a családok, illetve a Gyermekek Átmeneti Otthonának éve lett a mi részünkről. Egész évben többször adományoztunk nekik, részben pénzben, részben különböző tárgyi adományok formájában, illetve az épületek felújításában is segédkeztünk. A mai napon szimbolikusan átadott adomány is két részből áll, már korábban átutaltunk egymillió forintot, amelyből megrendelték a kerti csúszdát, amelyhez hozatunk majd megfelelő mennyiségű homokot is mintegy háromszázezer forintért, hogy a játék használata biztonságos legyen – ismertette a leköszönő elnök.
Hozzátette, sokszor járnak az intézményben és látták, hogy bár van sok különböző játékuk a gyerekeknek, az udvaron még bőven van hely kültéri játszó eszközöknek. Ezért gondolták azt, hogy legyen itt egy új csúszda és egy felajánlott, használt trambulin, amelyekkel nyáron lefoglalhatják magukat, kiélhetik a mozgásigényüket. Ráadásul a felépítendő csúszda egész évben használható lesz.
A nagylelkű felajánlást a Gyermekek Átmeneti Otthona nevében Lasztócziné Szomoru Mónika, a Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény (MESZEGYI) általános igazgatóhelyettese vette át, aki kiemelte:
- Nagyon szerencsések vagyunk, hiszen nagyon jó a kapcsolatunk a Rotary Club Miskolci Angyalokkal, akik már több alkalommal segítették az intézményben lévő gyerekeket. Az ő életüket próbálják egy kicsit szebbé, jobbá varázsolni. Többször kaptunk már kültéri játékeszközöket is, és most egy egymillió forintos pénzadománnyal leptek meg minket, amiből szintén a gyerekeknek egy játszótéri eszközt vásárolunk, amely már kivitelezés alatt van. Ez egy nagyszerű csúszda és egy fából készült vár lesz, amelyet a gyártó már készít, amint legyártja, sor kerül a telepítésre is – tájékoztatott az általános igazgatóhelyettes.
Megtudtuk tőle, az átmeneti otthonban húsz gyermek elhelyezésére van lehetőség, akik valamilyen átmeneti krízishelyzet miatt kerülnek az intézménybe. Ez lehet a szülők betegsége miatt, lakhatási problémák miatt, vagy akár bántalmazás okán is, amiért átmenetileg kiemelik a gyermeket a családból. Átmenetileg egy évre kerülhetnek be az otthonba, amely időszak még egy plusz évvel meghosszabbítható. Lasztócziné Szomoru Mónika szerint, akik tudják, hogy itt gyerekek vannak elhelyezve, azok szeretnek adományozni nekik, különösen ünnepek alkalmával, de egész évben is, ezért egészen sokszor rendezhetnek adományátadót.
- Bent sok játékot látunk, kint kevesebbet, ezért is jó, hogy most itt kint is létrejön egy játéklehetőség a Miskolci Angyalok jóvoltából. Itt meg kell említenem, hogy a Rotary Club „férfi tagozatától” is kaptunk már különböző eszközöket, játékokat. Azokat akkor hozzuk ki, amikor a gyerekek kijönnek játszani. Az új csúszdának azért is nagyon örülünk, mert egy letelepített játékeszköz lesz, amit állandóan lehet majd használni. Be is fogjuk keríteni, hogy a gyerekek biztonságosan tudjanak játszani rajta – árulta el az igazgatóhelyettes.