Ugrás a tartalomra

Nemzetközi delegáció ismerkedett a MIÖR innovációival

Létrehozva
Angol és magyar szakemberekből álló hat fős küldöttség látogatott Miskolcra az Országos Polgárőr Szövetség szervezésében hétfőn, hogy megismerjék az önkormányzati rendészet munkáját.
Kép
mior_kepei_250707_ja-1.jpg
Hat fős szakmai delegáció ismerkedett hétfőn a MIÖR innovációival. Fotó: Juhász Ákos

A települések közrendjére vigyázó szakemberek az országos szakmai programjuk részeként korábban már ellátogattak Abádszalókra, ahol az Országos Polgárőr Szövetség Nemzeti Ünnepségén vettek részt, valamint Bajára, ahol a polgárőrség határvédelmi feladataival ismerkedtek meg. Ezt követően érkeztek hétfőn Miskolcra, ahol a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) innovációit, jó gyakorlatait tanulmányozták a házigazda Kovács László Csaba igazgató vezetésével, miközben sok hasznos információt is megtudhattak a vármegyeszékhelyről Hollósy András alpolgármestertől.

Kép
mior_delegacio_25250707_ja-2.JPG

A Miskolci Önkormányzati Rendészet igazgatója elmondta, az elsődleges céljuk a jó gyakorlatoknak a bemutatása és a tapasztalatcsere volt, de legalább ilyen hangsúlyt kapott a kapcsolatépítés is.

- Angliából és Budapestről jöttek a szakemberek, a magyarok a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről és az Országos Polgárőr Szövetségtől, szakmai tapasztalatcsere céljából. Biztos vagyok benne, hogy mi is nagyon sokat fogunk tudni kamatoztatni, tanulni ezekből a beszélgetésekből, egyeztetésekből. Bemutatjuk a Miskolci Önkormányzati Rendészet működését, szervezeti felépítését és a különböző együttműködéseket más szervekkel, mint például az önkormányzat – Hollósy András alpolgármester itt is van velünk -, vagy a rendőrséggel – ismertette az igazgató, aki szerint a találkozó minden résztvevője kapott olyan új információkat, amelyekből tanulhatnak, amelyekkel gazdagodhatnak. A MIÖR munkatársai is megismerhetik mások jó gyakorlatait, ötleteit. Ezek a találkozások jó lehetőséget adnak erre.

Kép
mior_delegacio_25250707_ja-9.JPG

Címkék

Ez is érdekelhet

Fontos állomáshoz érkezett az avasi útfelújítás
Miskolc
A Pattantyús utcában zajlottak a munkálatok szombat este.
A Nestlé bezárja diósgyőri gyárát: egyeztetést kezdeményez a város
MiskolcGazdaság
Mi lesz a diósgyőri csokigyár dolgozóival? Megszólalt a polgármester.
Képgaléria
Termelői Nap a Városház téren
Születésnapját ünnepli a miskolciak kedvenc hétvégi programja
MiskolcÉletmódGasztroSzabadidő
Vasárnap különleges alkalomra várják a miskolciakat és a városba látogatókat.
önkéntes szemétszedés Majális Park
Lecsaptak a szemétre a Majális Parkban: döbbenetes mennyiség gyűlt össze egy óra alatt
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A rekkenő hőség sem riasztotta el azt a 22 önkéntest, akik szombaton a Majális Park megtisztításáért fogtak össze.