Ugrás a tartalomra

DVTK: vereség a cseh másodosztályútól

Létrehozva
Ausztriai edzőtáborozásának utolsó meccsét játszotta a DVTK. A cseh ellenfél jobbnak bizonyult a DVTK csapatánál.

A DVTK NB I-es labdarúgócsapata vasárnap 11 órától felkészülési mérkőzést játszott: az ausztriai edzőtáborozásának utolsó fellépését Ansfelden településen, a tavalyi évad cseh másodosztályú bajnokságának 8. helyezettje ellen vívták.
A DVTK 29 fős ausztriai keretéből ezúttal 18 játékos kapott lehetőség, kilencen csak a cserék közé kerültek, ketten pedig keretben sem voltak, a két fiatal kapus, Bánhegyi Bogdán és Lipóczi Benedek neve nem szerepelt a találkozó jegyzőkönyvében.
A DVTK-ban ezen a mérkőzésen mutatkozott be a hét folyamán szerződtetett horvát középpályás, Ante Roguljic.
A piros-fehérek az Újpest FC elleni július 25-i, idegenbeli bajnoki rajt előtt, a főpróbájukat július 19-én, szombaton 18.00-tól, Diósgyőrben, a szlovák első osztályban szereplő FC Kosice ellen tartják.

Kép
Karlo Sentic
A DVTK kapujában ezen a meccsen Karlo Sentic kapott lehetőséget. Fotó: DVTK
DVTK: a pályán

SK Artis Brno (cseh) – DVTK 2-0 (1-0)
Ansfelden, 50 néző. V.: Midzic (Dorfmayr, Dauti – osztrákok).
SK Artis Brno: Vajner – Al-Braiki, Otrisal, Coudek (Jarebek, 60.), Kante – Samek, Pospisil – Vukadinovic (Mach, 60.), Adediran (Raab, 60.), Fomba (Dziuba, 60.) – Dahman (Besedin, 60.). Vezetőedző: Jiri Chytry.
DVTK: Sentic – Gera, Bárdos (Kecskés, 41.), Sanicanin, Bokros (Demeter M., 85.) – Vallejo (Mucsányi, 83.), Esiti (Komlósi, 69.) – Acolatse (Bényei, 68.), Macsó (Roguljic, 46.), Pozeg Vancas (Sajbán, 68.) – Saponjic. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Gólszerző: Dahman (26.), Besedin (71.).

Címkék

Ez is érdekelhet

Jégcsarnok
Pályaválasztói jogot cseréltek
MiskolcSport
Rövid időn belül immáron harmadszor változik a DVTK Jegesmedvék Erste ligás hokicsapata fellépésének helyszíne, vagy kezdési időpontja.
Eperjes Károly
A szent és szabad művészet lesz a vendég a TTH-ban
MiskolcKultúraSzabadidő
„Az igazat mondd, ne csak a valódit” című zenés irodalmi esttel vendégszerepel Eperjes Károly Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész és Négyessy Katalin gordonkaművész november harmadikán Miskolcon a Tudomány és Technika Háza színpadán.
Képgaléria
1956-os megemlékezés a Petőfi téren
Tóth-Szántai József: 1956 lángja nem aludhat ki!
Miskolc
Miskolc első embere október 23-ai beszédében, a Petőfi téren arra hívta fel a figyelmet, hogy 1956-ra emlékezve nemcsak a mártírokra, hanem az egész nemzet szenvedésére emlékezünk kell.
A modernkori festő ecsete az AI
MiskolcKultúraTudomány
Malejkó Benjámin miskolci alkotó két éve fedezte fel a mesterséges intelligencia művészi oldalát. Ma már több mint 159 ezren követik naponta, ahogy a digitális technológia és az emberi lélek találkozásából új képi világ születik.