Ugrás a tartalomra

Csodálatos panoráma, különleges tárlatok – ilyen lesz Miskolc legújabb turisztikai attrakciója

Létrehozva
Az egykori István malom gabonasilójának átalakításán hónapok óta dolgozik a tulajdonos, a tervek szerint ősszel nyitnák meg az érdeklődők előtt.


 

Preview Image
Jól halad a Malom Kilátó építése - Mocsári László képgalériája

Folyamatosan halad a Miskolc legújabb kilátópontjának kialakítása. Mint arról korábban a minap.hu is beszámolt, a Gömöri-pályaudvar közelében található Átrium Park tulajdonosa korábban úgy döntött, kilátópontot hoz létre a korábbi István-malom területén, egészen pontosan a gabonasiló tetején. A belső terekben pedig kiállítási tereket hoznak létre. 
Ahogyan azt most a helyszínen megtudtuk, a szakemberek a belsőépítészeti munkák utolsó fázisainál tartanak és hamarosan megkezdik a kiállítóterek berendezését is. 

– Most a kiállítóterek festését végezzük, és amit amint ezzel készen vagyunk, akkor elkezdjük berendezni a kiállítótereket. Ahogyan azt korábban is mondtam, a komplexum több emeletén egy malomtörténeti kiállítást alakítunk ki, ez lesz a fő attrakció, ezzel tisztelgünk az épület és a terület múltja előtt. Ezenkívül szeretnénk, hogy később különböző ipartörténeti tárlatoknak is helyet adhassunk – mondta Szabó Viktor, az Átrium Ingatlanhasznosító Zrt. vezérigazgatója. 

Kép
Jól halad a Malom Kilátó építése
Szabó Viktor. Fotó: Mocsári László



Hozzátette, az épület tetején pedig kilátót alakítanak ki, mely csaknem háromszázhatvan fokos, gyönyörű panorámával várja majd az érdeklődőket. Az elmúlt hónapokban itt is haladtak, jelenleg a díszvilágítás próbaüzeme ért véget, a következő időszakban pedig véglegesen rögzítik azt. 

Arról szintén írtunk legutóbb, hogy az egykori István malom 2011-ig üzemelt Miskolcon, ekkor használták utoljára a szóban forgó gabonasilót is. Az átalakítása az elmúlt időszakban kezdődött és a tulajdonos ingatlanfejlesztő cég munkatársainak bőven akadt munkája: kibontották azokat a berendezéseket, amik a gabonatároláshoz voltak szükségesek. Bebetonozták a födémáttöréseket, megerősítették és szigetelték a tetőt, valamint kicserélték a nyílászárókat is. A funkcióváltás miatt a biztonságos üzemeltetéshez szükségessé vált tűzvédelmi eszközök beépítése is. 

Kép
Jól halad a Malom Kilátó építése
Pazar a kilátás is. Fotó: Mocsári László



Szabó Viktor elmondta: céljuk, hogy fejlesszék Miskolcot és, hogy minél több látogatót fogadjanak a megújult területen. Mint mondta, korábban nyárra ígérték a nyitást, ám a kiszámíthatatlan, hűvös tavaszi idő miatt egy hónapos csúszásban vannak. Ennek megfelelően terveik szerint ősszel nyithatnának. 

Korábbi cikkünkben az István malom történetéről is írtunk, ez itt olvasható.

Ez is érdekelhet

4-es busz Miskolc_MVK Zrt
Figyelem! Terelve jár a 4-es busz Miskolcon csütörtök délután
Miskolc
Csütörtökön délután ideiglenesen módosul a 4-es autóbusz közlekedése Miskolcon.
Képgaléria
Új arcát mutatja szombaton a miskolctapolcai strandfürdő
MiskolcSzabadidő
Éjszakai csobbanás, forró hangulat és felejthetetlen élmények várják a fürdőzőket este héttől Miskolctapolcán.
Közlekedési információk Miskolcról csütörtökön
Miskolc
Megkezdődött a Szeder utca teljes körű felújítása. A munkálatok ideje alatt időszakos forgalomkorlátozásokra kell számítani.
Képgaléria
Baráthegyi Focikupa
Baráthegyi Focikupa a barátságosság jegyében
MiskolcSport
Fogyatékossággal élő sportolókból álló csapatok, valamint a Grund, a DVTK Ultras és a Szimbiózis Alapítvány munkatársainak csapata lépett pályára szerdán a Baráthegyi Majorság futballpályáján.