Ugrás a tartalomra

Mozgalmas nyárzáró az Avasi kilátó körül

Létrehozva
Lépcsőfutással indult a program szombat reggel.
Preview Image
Osztie Tibor képgalériája

Egy mozgalmas nyárzáróval, Aktív+ programmal és a soron következő Avasi Kvaterkával várják az érdeklődőket szombaton a Horváth-tetőnél és az Avasi kilátó környékén.

Délelőtt a mozgás, a sport állt a fókuszban. Első alkalommal rendezték meg a Kilátó 375 – Avasi lépcsőfutó versenyt – 9 órától ezzel melegíthettek be a mozgás szerelmesei a további sportprogramokhoz. A rajt az Erzsébet térnél volt, és aztán hosszú-hosszú lépcsősorok után az Avasi kilátóig futottak a legkitartóbbak.

Ezenkívül a már jól bevált Zumba, Circl Mobility, alakformáló edzés, jóga, Etka jóga, Chi-kung és erőemelés, illetve olimpiai súlyemelés és e-bike túrák is színesítették a programot. Emellett különböző harcművészeti bemutatókkal is készültek a szervezők, az érdeklődők a Miskolci Judo Club és a Magyar Tradicionális Kagami-Ryu japán harcművészeti bemutatóját tekinthették meg.

Szokás szerint a kisebbekre is gondoltak, a Mesezugban újra vidám gyerekfoglalkozások várták őket, de volt Horváth-tető Portya és a Csíki Család Kézműves Műhelyében megismerhették a gyapjúmegmunkálás folyamatát is. Sőt, nemezlabdát is készíthettek.

A délután már a kulináris élvezeteké, a gasztronómiáé: finom ételekkel, frissítő italokkal, koncertekkel jelentkezett a Sunset Party. Este pedig a szokásos hangulattal pörög fel a Kvaterka Sunset Party neves DJ-kkel, naplementével és tánccal a város felett.

Line-up:

14:00–17:00 Tybobeats

17:00–18:30 DJ SoundFuse

18:30–21:00 Hamvai PG

21:00–22:00 DJ SoundFuse

22:00–23:30 Newik

23:30–00:00 DJ SoundFuse.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
A természetvédelemre hívták fel a figyelmet a Miskolci Állatkertben
MiskolcÉletmódSzabadidőKörnyezet
Interaktív programokkal, madárgyűrűzéssel és látványetetésekkel várta a látogatókat vasárnap a Miskolci Állatkert a Madarak és fák napja alkalmából.
Syrah kóstoló - Miskolci Borklub
Az idei harmadik
MiskolcGasztro
Az idén a 20. születésnapját ünneplő Miskolci Borklub újabb programot tartott. A 2026-os év harmadik borkóstolóját szervezték meg.
DVTK II F4R - DVSC II
Diósgyőri vereség a matinén
MiskolcSport
A DVTK II F4R csapata vasárnap bajnokit játszott. A Debreceni VSC II-t fogadta a DVTK II F4R.
Képgaléria
XVII. Játékos VárosJárás eredményhirdetés
Játékos VárosJárás Miskolc belvárosában: íme az eredmények!
MiskolcKultúraSzabadidő
Szombaton különleges városnapi program mozgatta meg Miskolc közösségeit: a Város Napja alkalmából megrendezett XVII. Játékos VárosJárás játékban családok, iskolai csapatok és civil közösségek mérték össze tudásukat és helyismeretüket. A játék iránt nagy volt az érdeklődés, összesen 39 csapat kapcsolódott be a városi kalandba.