Az adatfelvétel célja, a lakosság egészségi állapotának, az azt befolyásoló életmódjának, és az egészségügyi szolgáltatások igénybevételének, az ellátásokkal való elégedettségének vizsgálata. Az ország 538 településéről 12 ezer személyt választottak ki a véletlen mintavétel szabályai szerint, akik névre szóló, válaszadásra felkérő levelet kapnak postán, ügyfélkapun+ vagy DÁP-on keresztül szeptember folyamán – írja közleményében a KSH.
A felmérés első négy hetében lehetőség van a kérdőív interneten való kitöltésére is, majd az ezt követő időszakban a hivatal megbízásából a Statek Statisztikai Elemző Központ Kft. (STATEK Kft.) fényképes igazolvánnyal ellátott kérdezői felkeresik azokat, akik személyesen vagy telefonon keresztül szeretnének válaszolni. A KSH ellenőrizheti a terepen közreműködő kérdezők munkáját az adatgyűjtésben résztvevők újbóli megkeresésével.
A válaszadás önkéntes. A felmérésben résztvevők internetes kitöltés esetén ötezer, összeírói közreműködéssel történt kitöltés esetén pedig egyezer forint értékű vásárlási utalványt kapnak.
Miskolcon az ELEF2025 felvételhez kapcsolódik a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) külön vizsgálata, amely az egészséget nagymértékben meghatározó táplálkozási szokások megismerését, valamint a tápláltsági állapot felmérését célozza.
A felmérést egészségügyi szakemberek végzik. Az OTÁP2025-ben résztvevők okoskarkötőt és 15 ezer forint értékű vásárlási utalványt kapnak.
A kapott adatokat a KSH a hivatalos statisztikáról szóló 2016. évi CLV. törvény, valamint az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 számú rendelete (általános adatvédelmi rendelet, GDPR) előírásának megfelelően bizalmasan kezeli, azokat más szervek, személyek részére nem szolgáltatja ki.
Az eredményeket név és egyedi adatok nélkül, összesített statisztikai táblázatokban közlik. Az első adatközlés 2026 tavaszán lesz. A lakosság részére munkanapokon hétfőtől csütörtökig 8:00 és 16:00 óra között, pénteken 8:00 és 14:00 óra között a +36 80 200-766-os telefonszámon (3-as mellék), illetve a lakinfo@ksh.hu e-mail-címen adnak további felvilágosítást. Az adatgyűjtés módszertanával és a kutatási eredményekkel kapcsolatosan a ITT talál tájékoztatást.
Miskolcon is felmérik az emberek egészségi állapotát
Ez is érdekelhet
A törölköző széf ideje lejárt! Hogyan védjük meg értékeinket a standon?
A törölköző nem védi meg az értékeinket. Mire figyeljünk fürdőzéskor?
A polgármester bejelentette, ki lett Miskolc új jegyzője
Munkacsoport szakmai támogatásával választották ki Miskolc új jegyzőjét.
Ezeket a filmeket nem érdemes kihagyni: megvannak a CineFest első nagy dobásai
Lerántották a leplet az első versenyfilmekről. Erős filmekkel nyit a CineFest.
Aktuális közlekedési információk Miskolcról: több helyszínen dolgoznak az utakon
Megkezdődött a Szeder utca felújítása, több utcában is forgalmi korlátozások vannak.