A Miskolci Állatsegítő Alapítvány menhelyén élő kiskutyák élelmezése néhány napon belül lehetetlenné válhat, ha nem érkezik gyors segítség. A MÁSA munkatársai Facebook-oldalukon számoltak be arról, hogy a kölyökkutyák számára elegendő táplálék már csak 1-2 napra elegendő. A helyzet kritikus, hiszen a növésben lévő, alig pár hetes és hónapos kutyusok különösen érzékenyek, és megfelelő minőségű, speciálisan nekik készült junior száraztápra van szükségük.
S.O.S.! Segítséget kér a MÁSA
Az állatvédők szívszorító üzenetben fordultak a lakossághoz:
Kedves Barátaink!Megszorultunk! Nagyon sok a kiskutyánk, és már csak 1-2 napra elegendő a kölyöktápunk. Segítsetek!Kérjük szépen, ha tudtok segítsetek JUNIOR száraztáppal!
Hogyan segíthetsz?
A Miskolci Állatsegítő Alapítvány több mint egy évtizede dolgozik azon, hogy elhagyott, kidobott és bajba jutott állatoknak adjon menedéket és új esélyt az életre. Az elmúlt hónapokban azonban a szokásosnál is több kölyökkutya került hozzájuk, akiknek ellátása óriási terhet ró a menhely mindennapjaira.
A kölyöktáp hiánya különösen súlyos probléma, mert a kiskutyák immunrendszere még fejlődésben van, és ha nem kapják meg a megfelelő tápanyagokat, könnyen megbetegedhetnek. A menhely munkatársai és önkéntesei mindent megtesznek, de tartalékaik mostanra teljesen kimerültek.
Az alapítvány most minden jóérzésű állatbarát támogatását kéri. A legnagyobb segítséget a junior száraztáp adománya jelenti, amelyet közvetlenül a menhelyre lehet eljuttatni, de pénzbeli támogatásra is nagy szükség van, hogy folyamatosan biztosítani tudják a kölykök táplálását és orvosi ellátását.