Már hírül adtuk, hogy Sáfrány Péter bronzérmet szerzett a Kínában rendezett nemzetközi cselgáncs viadalon: az MVSC magas termetű dzsúdósa a 90 kilogrammos súlycsoportban lett dobogós a Grand Prix-n.
A miskolci sportoló a verseny után nem repült haza, a mintegy tíz milliós lélekszámú Qingdao városában maradt. Ennek okáról, tízezer kilométer távolságból, elektronikus üzenetében számolt be portálunknak.
- Hétfőn kezdtem a tábort, napi két küzdelmi edzésem lesz és csak pénteken indulok majd haza Magyarországra. A szállásom jó, kényelmes, az étkezéssel azonban nem a legjobban jövök ki, viszont a mondás szerint az éhes ember mindent megeszik. Szép és nagy a csarnok, ahol versenyeztünk és tréningezünk, de nagyon hideg van benne. Most 25 fokos a külső hőmérséklet, borús az idő, a hét második felére azonban már napsütést is ígérnek a meteorológusok - írta.