Ugrás a tartalomra

A jövő ápolói versenyeztek Miskolcon

Létrehozva
A nyolcadik osztályos diákok játékos formában ismerkedhettek meg az egészségügyi hivatással a Pályaorientációs Egészségügyi- és Természettudományi Vetélkedőn, amelyet csütörtökön rendeztek meg a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Skill Laborjában.
Kép
skill_labor_verseny_251015ml-2.JPG
A jövő ápolói versenyeztek Miskolcon. Fotó: Mocsári László

A megmérettetésen a vármegye több iskolájából érkező tanulók vettek részt. Az elméleti online fordulót követően öt háromfős csapat jutott tovább a második fordulóba, ahol egészségügyi ismeretekre és ügyességre épülő feladatok várták őket. A diákok felkészülten és lelkesedéssel vettek részt a kihívásokban.

– Azt, hogy mi lehetünk a helyszín, külön örömtelinek tartjuk. Sokszor működünk együtt a szakdolgozói kamarával, hiszen közös érdekünk, hogy legyen utánpótlás az egészségügyben. Ehhez meg kell találnunk a fiatalokhoz vezető utat, és ki kell nyitnunk az ajtóinkat – fogalmazott Vas Mónika, a B.-A.-Z. Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház ápolási igazgatója a Miskolc Televíziónak.

Kép
skill_labor_verseny_251015ml-3.JPG

A versenyt a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Szakképzési, Oktatási és Továbbképzési Igazgatósága szervezte, a vármegyei területi szervezet aktív közreműködésével. 

– A kamara már hosszú ideje azon dolgozik, hogy minél több általános iskolás diákot vonjunk be az egészségügy világába. Évről évre több ezer gyermekkel találkozunk különböző programjainkon – mutatott rá Dulibán Lászlóné, a MESZK B.-A.-Z. Vármegyei Területi Szervezetének elnöke.

Kép
skill_labor_verseny_251015ml-4.JPG

A döntő során a tanulók öt helyszínen, forgó rendszerben oldották meg a feladatokat, a legtöbb pontot elérő csapatok pedig díjazásban részesültek.
 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
MEN-csütörtök
Erős kezdés a Miskolci Egyetemi Napokon
MiskolcSzabadidő
Csütörtökön megnyitott az idei MEN, Mehringerrel és Bruno X Spacc-cal.
Képgaléria
Eskü tétel és kibocsátó ünnepség a Rendvédelmi Technikumban
Esküt tettek a Miskolci Rendvédelmi Technikum végzősei
Miskolc
Ünnepélyes eskütétellel egybekötött kibocsátó ünnepséget tartottak pénteken a Miskolci Rendvédelmi Technikumban. A végzős tanulók a képzés sikeres teljesítése után próbaidős rendőrőrmesterként kezdik meg szolgálatukat az ország különböző rendőri szerveinél.
Újra dobogóra állhatott Vincze Réka
MiskolcSportBelföldVilágSzabadidő
Hamarosan ismét nemzetközi színpadon szerepelhet.
Közösségi vacsora, zene, csillagles és Szent Iván-éji varázslat a Szeleta Parkban
MiskolcGasztroSzabadidőKörnyezet
A nyári napforduló estéjén ismét megterül Miskolc közös asztala. A tavaly nagy sikerrel debütált Terülj, terülj… közösségi vacsoraest június 21-én, vasárnap tér vissza. Ezúttal a Szeleta Parkba várják a közönséget, ahol a természet, a zene és a hagyományok találkoznak egy felejthetetlen nyáresti program keretében.