Ugrás a tartalomra

Őszi Vásár Perecesen: friss termékek és közösségi összefogás Miskolc városrészében

Létrehozva
Szombaton benépesült Pereces Advent tere: illatos almák, friss karfiolok és mosolygó árusok várták a látogatókat az Őszi Vásáron. A helyiek nemcsak bevásároltak, hanem szóba is elegyedhettek Miskolc alpolgármesterével a városrész fejlesztési kérdéseiről.
Kép
Perecesi őszi vásár. Fotó: Juhász Ákos
Őszi Vásár Perecesen: a jó hangulat is megvolt. Fotó: Juhász Ákos

Miskolc több pontján találkozhattak már az érdeklődők az Őszi Vásárral. Szombaton Perecesen árulták a finom portékát.

Perecesre is elérkezett az Őszi Vásár

Egyesével kerültek le a szebbnél szebb karfiolok a teherautóról Perecesen az Őszi Vásáron, az Advent téren. Zsákszámra állt a krumpli. Volt kukorica, körte, alma, szilva is. Pirospaprika, dió és mák kimérve várta a vásárlókat. Mézet is lehetett kóstolni és vásárolni.

A perecesiek nagyon örültek, hogy helybe jött az áru. Szívesen nézelődtek, vásároltak. Gyorsan fogyott az alma és a burgonya.

Az árusok keze gyorsan járt, alig győzték kiszolgálni a vásárlókat. Büszkén mutatták hazai termékeiket a rögtönzött piacon.

Piacolás és szabad véleménynyilvánítás

A perecesiek vásároltak és a véleményüket is elmondták: az utak javítását és a közvilágítás fejlesztését emelték ki.

Nem ártana több kamerát felhelyezni.

- panaszolta egyikük.

Aki itt született, szeret Perecesen élni, de az utak javítását többen kiemelték.

Kép
Perecesi őszi vásár. Fotó: Juhász Ákos
Hollósy András, Miskolc alpolgármestere Perecesen. Fotó: Juhász Ákos

Miskolc alpolgármestere, Hollósy András is kilátogatott az Advent térre, Őszi Vásárral egybekötött alpolgármesteri lakossági fogadóórát is tartott Perecesen.

Sokan jöttek oda hozzám a közvilágítási problémák, vízelvezetési árok tisztítása és megerősítése kapcsán. Szóba került közkutak áthelyezése is. Itt közvetlenül tudunk beszélgetni a miskolciakkal, fontos a véleményük, fontos, hogy elmondhassák panaszaikat.

- összegezte Hollósy András.

Preview Image
Perecesi Őszi Vásár. Juhász Ákos fotói

Ez is érdekelhet

Enyedi Lili két aranyérmet nyert
MiskolcSport
Nyíregyházán rendezték az U20-as és az U18-as atléták fedettpályás országos bajnokságát.
Bármikor újrakezdheti
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Olyan miskolciakat mutat be Jacsó Pál sorozata, akik egy új helyen, akár másik országban kezdték újra életüket. De Miskolc ad otthont olyan lélekerős embereknek is, akiket az élet tépázott meg.
Jól jön a 13. és 14. havi nyugdíj az érintetteknek
MiskolcGazdaság
Mindenki örül a plusz pénznek és van hová tennie. Ez derült ki stábunk körképéből.
A Vasgyár, az Avas és Hejőcsaba is érintett egy közösségfejlesztő projektben
Miskolc
Elindult az „Együtt a helyi közösségekért!” című projekt megvalósítása Miskolcon.