Ugrás a tartalomra

Forró dróton kapcsolódnak a szociális munka hetén

Létrehozva
Hétfőn elrajtolt a Szociális Munka Hete rendezvénysorozata Miskolcon.
Kép
4s3b0614.jpg
Fotók: Rogosz Péter

A Forró drót: szektorközi kapcsolatok a szociális ellátórendszerben című szakmai konferenciának az Avasi Gimnázium Színházterme adott otthont. A hétfői rendezvénynek és az egész heti programsornak is a Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény (MESZEGYI) a szervezője.

Az előadásokat Gúr Péter Attila nyitotta meg, hangsúlyozva a szociális és egészségügyi szféra közötti együttműködés fontosságát. A MESZEGYI igazgatója rámutatott: az ellátotti kör problémái egyre halmozottabbak, ezért fontosak szerinte az ágazaton belüli és azon kívüli együttműködések.

A konferencián Matiscsák Éva kiemelte: az elmúlt két évtizedben méltó módon ünnepelték meg a szféra munkáját. Miskolc alpolgármestere úgy fogalmazott: kevés olyan hivatás van, ami ennyire szép, ugyanakkor nehéz is.

Majd a délelőtt folyamán több izgalmas és elgondolkodtató előadás is elhangzott.

Kép
4s3b0650.jpg

Elsőként Csehely Tamás, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Észak-magyarországi Régiójának regionális ügyvezetője beszélt „Krízisidőszak a hajléktalanellátásban” címmel, rávilágítva a hajléktalanellátás aktuális kihívásaira és a téli időszak nehézségeire.

Ezt követően Vas Mónika, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház ápolási igazgatója tartott előadást „Együttműködési pontok az egészségügyi és szociális ellátórendszerben” címmel. Előadásában a két szakterület kapcsolódási pontjait és a közös munka lehetőségeit mutatta be.

Kép
4s3b0694.jpg

A jogbiztonság fontosságáról szólt Nónáyné Posta Zita, a MESZEGYI jogásza, aki „Miért fontos?” – jogi tanácsadás a jogbiztonság érdekében címmel tartott előadást. Később Géczi-Bejczi Tímea, a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda iskolapszichológusa beszélt a bullying-jelenség kialakulásának okairól és kezelési lehetőségeiről. Előadásában gyakorlati példákon keresztül mutatta be, hogyan lehet az iskolai zaklatásra érzékenyíteni a közösségeket.

A konferencia következő előadója Jády György, a Magyar Speciális Olimpia Szövetség elnöki tanácsadója volt, aki „A sport szerepe a fogyatékossággal élő személyek életében” című előadásában a mozgás és közösségi élmény fejlesztő erejéről beszélt.

Kép
4s3b0688.jpg

A programsorozat záró előadását Vasné Csányi Erika, a Bérces Idősek Otthona és Támogatott Lakhatás Heves Vármegye általános igazgatóhelyettese tartotta. „Érzések, fények, nyugalom – a Snoezelen világ az idősek szolgálatában” című prezentációjában az érzékszervi élményekkel dolgozó terápiás tér szerepét ismertette az idősellátásban.

A Forró Drót konferencia tartalmas és inspiráló kezdetet jelentett a Szociális Munka Hete rendezvénysorozathoz, melynek hagyományos programjait idén is megtartják: a kisvonatos bükki kirándulás után csütörtökön az elmaradhatatlan szociotúrát rendezik meg, melyre idén is több mint húsz csapat jelentkezett.

Ez is érdekelhet

Nem maradnak éjszakára
MiskolcKultúraEgyház
Sok éven át 25 órán át olvastak fel Wass Albert-műveket, most már egyestés programot szerveznek. Pénteken este 6 órától lesz a Miskolci Wass Albert zenés-irodalmi felolvasó est.
Rendészeti ellenőrzést tartottak Komlóstetőn
Miskolc
Kiemelt rendészeti ellenőrzést tartott a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) Komlóstetőn csütörtökön. Az akcióban részt vett Hollósy András, Miskolc alpolgármestere is, valamint Bajusz Gábor önkormányzati képviselő.
Mathiász János emlékezete szakmai borkonferencia. Fotó: Rogosz Péter
Mathiász János emlékezete és a jövő borászata Miskolcon
MiskolcGazdaságOktatásKultúraÉletmódGasztroSzabadidőTudomány
Szakmai konferenciával és filmvetítéssel tisztelegtek a neves szőlőnemesítő, Mathiász János emléke előtt csütörtökön Miskolcon, az MTA MAB Székház épületében.
Enyedi Lili két aranyérmet nyert
MiskolcSport
Nyíregyházán rendezték az U20-as és az U18-as atléták fedettpályás országos bajnokságát.