Ugrás a tartalomra

Idén is keresik a legszebb adventi kirakatot Miskolc belvárosában

Létrehozva
Miskolc önkormányzata a tavalyi nagy sikerre való tekintettel ebben az évben is folytatja a hagyományt, és meghirdette a belvárosi adventi kirakatdíszítő versenyt.
Kép
Idén is versenghetnek a legszebb belvárosi kirakatok Miskolcon. Fotó: HCS

Ahogyan arról Matiscsák Éva alpolgármester is beszélt a közösségi médiában közzétett videójában, az önkormányzat a tavalyi sikerre való tekintettel, újra meghirdette a „Miskolc Karácsonyi Csillaga – 2025” címért indított versenyét.

"Ha van üzleted a belvárosban, öltöztesd ünnepi díszbe a kirakatát, és indulj a Miskolc Karácsonyi Csillaga – 2025 címért - buzdítanak a szervezők.

A pályázaton azon üzletek, vállalkozások vehetnek részt, amelyeknek kirakatuk van a miskolci belvárosi utcákban, az alábbi helyeken:

Ady Endre utca, Arany János tér, Batthyány Lajos utca, Arany János utca, Corvin utca, Csengey utca, Dayka Gábor utca, Deák Ferenc tér, Déryné utca, Erzsébet tér, Dózsa György út, Fazekas utca, Horváth Lajos utca, Hősök tere, Hunyadi János utca, Ilona utca, Jókai Mór utca, Kandia köz, Kandia utca, Kazinczy utca, Kálvin János utca, Kelemen Didák utca, Kis-Hunyad utca, Kossuth utca, Leininger Károly utca, Madarász Viktor utca, Malomszög utca, Mancs tér, Mártírok utcája, Meggyesalja utca, Mindeszent tér, Munkácsi köz, Munkácsi Mihály utca, Nagy Imre utca, Palóczy László utca, Papszer utca, Patak utca, Pece köz, Petőfi Sándor tér, Petőfi Sándor utca, Rácz György utca, Rákóczi Ferenc utca, Reményi Ede utca, Régiposta utca, Royal köz, Serbu Adolf utca, Széchenyi utca, Szeles utca, Szemere utca, Szentpáli utca, Szent Erzsébet sétány, Szent István utca, Szűcs Sámuel utca, Tárkányi Béla utca, Teleki Blanka utca, Tízeshonvéd utca, Toronyalja utca, Uitz Béla utca, Városház tér, Vologda utca, illetve a Vörösmarty utca.

A regisztrált üzletek dekorációjáról profi fotós készít majd fényképeket, amelyeket a facebook.com/miskolcon hivatalos oldalra töltenek fel. Az az üzlet, amely a legtöbb szavazatot kapja, december 2. és 12. (12.-én 10 óráig) között „lájkok” formájában, elnyeri a főnyereményt.

A főnyeremény: „Karácsonyi csillag 2025” díj a győztes kirakatnak és egy 400 ezer forint értékű vásárlási utalvány. Valamint, egy ünnepi riport az első helyezettel a Miskolc Televízióban, illetve a minap.hu helyi hírportál felületén.

Különdíj: 200 ezer forint értékű vásárlási utalvány, valamint bemutatkozás a helyi médiában.

A különdíjat az kapja, aki a legtöbb szavazatban részesül Miskolc Polgármesteri Hivatalának dolgozóitól.

Jelentkezés: november 17–30. között IDE kattintva az űrlap kitöltésével.

Üzletek fotózása: december 1.

Eredményhirdetés: december 12. – A díjátadó pontos időpontjáról a későbbiekben adnak tájékoztatást a nyerteseknek.

Öltöztesd tehát fénybe a kirakatod, regisztrálj, és ragyogj a belváros szívében - üzeni a miskolci önkormányzat. A részletes pályázati kiírás ITT olvasható. 

Ez is érdekelhet

Gasztroplacc Miskolc
Gin, gasztronómia és nyári esték Miskolctapolcán
MiskolcÉletmódGasztroSzabadidő
A II. Gin & Gasztro Fesztivál két este várja az érdeklődőket Miskolctapolcán, ahol a különleges ízek, a prémium italok és a nyári hangulat találkozik.
Minden idők legsikeresebb horvát filmje nyitja a CineFestet
MiskolcKultúra
A megújulás jegyében a 22. CineFest több új szekcióval várja szeptemberben Miskolcra az érdeklődőket. Ezek egyike a V4+, amely a korábbi East of Europe verseny egyfajta továbbgondolása. A programba a beválogatott nyolc alkotás közül kerül ki a fesztivál nyitófilmje, minden idők legsikeresebb horvát mozija, a "Lagzi."
Forgalmi változások hétfőtől a Szeles utcai csomópont felújítása miatt
Miskolc
Augusztus 10-én üzemkezdettől augusztus 30-án üzemzárásig útfelújítási munkálatok miatt a Szeles utcai kereszteződés kanyarodó sávjait lezárják. Így a térségben közlekedő autóbuszjáratok ideiglenesen terelt útvonalon közlekednek, és egyes megállóhelyek kimaradnak, másokat áthelyeznek.
Az aszályt a parlagfű sem bírja, de a Városgazda elvégzi a kötelező irtást Miskolcon
MiskolcEgészségKörnyezet
Idén a szárazság miatt lényegesen kevesebb parlagfűvel kapcsolatos bejelentés érkezett a Miskolci Városgazdához. Viszont a megelőzésre is kellő figyelmet fordítanak.