Ugrás a tartalomra

Művészet négy dimenzióban

Létrehozva
A Miskolci Galériában megnyílt Kép–Hang–Szó–Forma kiállítás az MMA észak-magyarországi ösztöndíjasainak friss képzőművészeti válogatását mutatja be. A megnyitót egy zenével és tánccal kísért szerzői est tette teljessé.
Kép
Kép-Hang-Szó-Forma című kiállítás megnyitója a Miskolci Galériában
Kép–Hang–Szó–Forma című kiállítás. Fotó: Mocsári László

Csütörtök délután ünnepélyes megnyitóval tárta ki kapuit a Miskolci Galéria Rákóczi-háza, ahol a Magyar Művészeti Akadémia észak-magyarországi ösztöndíjasainak friss válogatását láthatja a közönség. A Kép–Hang–Szó–Forma című kiállítás több, mint húsz alkotó munkáit sorakoztatja fel, bemutatva mindazt, ami az elmúlt három évben az MMA művészeti ösztöndíjprogramjában született – a festészettől a grafikán és fotón át az iparművészetig, sőt az előadó-művészetig.

A vendégeket elsőként Kovács Zsuzsanna, a miskolci önkormányzat kulturális és sport osztályának vezetője köszöntötte, hangsúlyozva, milyen fontos szerepet tölt be a galéria a régió művészeti életében. A megnyitón felszólalt továbbá Csáji László Koppány, a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézetének igazgatója is, aki kiemelte: az ösztöndíjprogram célja, hogy hosszú távon támogassa a tehetséges alkotókat, és teret adjon a kísérletezésnek, a szakmai fejlődésnek.

Kép
Kép-Hang-Szó-Forma című kiállítás megnyitója a Miskolci Galériában

A kiállítást Sulyok Miklós művészettörténész, az MMA rendes tagja nyitotta meg.

– Ez a kiállítás az akadémia hároméves művészeti ösztöndíjának látványos lenyomata. Olyan képző- és iparművészeti, fotó- és építészeti munkákat látunk, amelyek a művészek saját programjuk megvalósításának eredményei. Ez egy beszámoló kiállítás arról, hogy mit csináltak az ösztöndíj három éve alatt. Hogyan valósították meg azt a programot, amivel pályáznak.

Sulyok Miklós kiemelte: a tárlat különlegessége, hogy a vizuális művészetek mellett két előadó-művészeti ágból is érkeznek bemutatók, így a látogatók a műfajok sokszínű, egymásra reflektáló párbeszédét tapasztalhatják meg. A kiállítók között szerepel többek között Adamovich Ferenc Tamás, Alexa Zsolt, Bartus Ferenc, Belicza László Gábor, Bódi Barbara, Földi Viktória és még sok más, a régióhoz kötődő tehetség.

A vizuális élményt 18 órától Flach Antal zeneszerzői estje egészítette ki audionálisan, így a zene és a képzőművészet párbeszéde még teljesebbé tette az est művészeti atmoszféráját. A koncerten közreműködött Vajda Éva (ének), Mencsik Luca és Bacskai Anna (tánc), Csutak Tilda (fuvola), valamint Viszlai Dániel és maga a szerző zongorán. A műsorban olyan darabok hangzottak el, mint Szent ének száll az alkonyatban, Fuvolavarázs, Lidérc, Ukrajnai Pietàk vagy az Álmokból szőtt tánc, így a zene, a mozgás és a képzőművészet ritka, egymást kiegészítő harmóniája kísérte végig az estét.

A Kép–Hang–Szó–Forma című tárlat 2026. január 11-ig látogatható, keddtől vasárnapig 9 és 17 óra között.

Preview Image
Kép-Hang-Szó-Forma című kiállítás megnyitója a Miskolci Galériában. Mocsári László galériája.

Ez is érdekelhet

Vallott a volt MNB-elnök: rejtett miskolci szálait fedte fel
MiskolcBelföldGazdaságBorsod-Abaúj-ZemplénVéleménySzabadidőTudományBulvár
Május 11-e, Miskolc város napja közeledtével korábbi díszpolgárokat kérdeztünk arról, milyen személyes élmények és emlékek kötik őket a városhoz.
A Szentpéteri kapuban játszanak
MiskolcSport
Labdarúgás: Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei I. osztály, 27. forduló: a Vasút kilép a Kubikból.
Veszítettek a Farkasok
MiskolcSport
Kosárlabda: NB I/B, Piros csoport, rájátszás, 2. forduló, 3. mérkőzés:
sima hazai győzelem született.
Folytatódik az útfelújítási program Miskolcon
Miskolc
A Miskolci Városgazda fokozott óvatosságra inti a közlekedőket, hiszen munkatársaival közterületi munkálatokat végez szerda reggel.