Ugrás a tartalomra

„Egy csomag szeretet” - adományt gyűjt a Magyar Vöröskereszt

Létrehozva
Idén ötödik alkalommal szervez közös ünnepi adománygyűjtést a Magyar Vöröskereszt és az Auchan „Egy csomag szeretet” néven, hogy meghittebbé tehessék a nélkülözők karácsonyát országszerte.
Kép
2024.11.18_auchan-adomanygyujto-kampanyhoz-fotozas_fotos-szabo-virag-139-1.png
A rászorulóknak gyűjtenek a hétvégén. Fotó: Magyar Vöröskereszt

A Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezete két helyszínen várja az Auchannal közös „Egy csomag szeretet” nevű adománygyűjtéshez csatlakozókat a hétvégén. Kiemelt figyelemben részesülnek az ételérzékenységgel élő rászorulók, részükre glutén-, laktóz- és cukormentes termékeket is várnak. Az akcióban a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezetének önkéntesei és munkatársai november 28–30-án, valamint december 5–7-én, minden nap 10 és 18 óra között várják az adományozókat a miskolci gyűjtőpontokon. 

Az önkéntes csapatok tartós élelmiszer-, édesség-, valamint tisztító- és tisztálkodószer-adományokat várnak. A felek egy ajánlott bevásárlólistát is összeállítottak, amely segítséget nyújt az adományozóknak a megfelelő termékek kiválasztásában. Az alábbi tételek találhatók rajta:

• konzervek (hús, zöldség, gyümölcs, készétel) 
• hüvelyesek (bab, lencse, sárgaborsó) 
• rizs, bulgur, köles 
• tészta 
• lekvár, befőtt, szószok 
• glutén-, laktóz- és cukormentes termékek 
• méz 
• citromlé 
• instant kakaópor 
• gyümölcstea, instant tea 
• müzli, reggelizőpehely 
• édesség (csokoládé, keksz, szaloncukor) 
• bébiétel 
• tisztító- és tisztálkodószerek 

Az akció célja, hogy minél több nélkülöző család karácsonya lehessen méltó és örömteli. A helyben adományozott élelmiszerek és egyéb termékek nem hagyják el a vármegyét: a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezete a helyi közösségek segítségére fogja használni a nagylelkű felajánlásokat. 

A bevásárlólista a www.voroskereszt.hu oldalon érhető el.

Kép
auchan-karacsonyi-szorolap_2025.jpg

Ez is érdekelhet

Avas busz
Hétfőtől máshol állnak meg a buszok az Avason
Miskolc
Több autóbusz-megállóhelyet is áthelyeznek az Avas területén.
Speciális hosszú túrát szerveztek a Szent István-barlangba
Exkluzív kaland a föld alatt Lillafüreden
MiskolcÉletmódSzabadidő
Speciális hosszú túrát szerveztek a Szent István-barlangba vasárnap. Így ünnepelték a barlangok világnapját.
Balázs Győző Református Gimnázium színházi táncos szakának 9. évfolyamos növendékei Európa-bajnok
Európa-bajnokok lettek a miskolci lányok
MiskolcSport
A Balázs Győző Református Gimnázium színházi táncos szakának 9. évfolyamos növendékei Európa-bajnoki címet szereztek a múlt hétvégén Balatonfüreden - adta hírül az iskola.
Lezárult a vizsgálat a miskolci plakátokon megjelent pap ügyében
MiskolcEgyház
Lezárult az Egri Főegyházmegye vizsgálata a Miskolcon plakátokon megjelent, kiskorút érintő vádak ügyében.