Ugrás a tartalomra

Az ásványok világában merülhettünk el Diósgyőrben

Létrehozva
Mikulás napján rendezték meg a 28. Diósgyőri Ásvány- és Ékszerbörzét a helyi gimnáziumban.
Kép
asvanyborze_251206_hcs_web-7.jpg
Fotók: Horváth Csongor

Ásványokat, ékszereket, csiszolatokat, kagylókat, csigákat, kövületeket, drágaköveket, meteoritokat és kézműves különlegességeket – két szóval: a természet kincseit fedezhettük fel a Mikulás-napi programon.

Kép
ásványbörze

A szervezők előzetes tájékoztatása szerint 33 egyedi kiállító várta az érdeklődőket több mint 130 négyzetméternyi asztalfelületen.

Kép
ásványbörze

A kísérő programok között szerepelt 3D-vetítés, valamint Egri Csaba barlangász és természetfotós is bemutatta lélegzetelállító felfedezéseit „Borneo: A természet édenkertje” címmel.

Ez is érdekelhet

Hatalmas elismerés: a világ legszebb helyei között Lillafüred
MiskolcSzabadidő
A Time Out utazási magazin beválasztotta Miskolc-Lillafüredet a világ 51 leggyönyörűbb helyszínét tartalmazó idei listájára.
Harmadik a DVTK Akadémia
MiskolcSport
Kosárlabda: leány kadét bajnokság, országos döntő, Miskolc, DVTK Aréna.
Volt felesége barátjának kocsiján töltötte ki a bosszúját
MiskolcBűnügy
A Miskolci Rendőrkapitányság rongálás és garázdaság vétség miatt folytatott nyomozást egy 52 éves helyi lakossal szemben.
Oláh Jázmin ötödik lett
MiskolcSportVilág
Egy bronzérem és fél tucat helyezés jutott a magyaroknak az U15-ös birkózók Európa-bajnokságán.