Ugrás a tartalomra

Miskolcon kifogásolt, a Sajó völgyében veszélyessé vált a levegő minősége

Létrehozva
A szálló por miatt veszélyessé vált a levegő minősége a Sajó völgyében a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) szombaton közzétett, az előző napi méréseket ismertető térképe szerint.
Kép
avasi-pincetura-2025-kilato-miskolc.jpeg

A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.

A szombaton közölt adatok szerint veszélyes a Sajó völgyében Putnok és Sajószentpéter levegőjének minősége, Kazincbarcikáé pedig egészségtelen.

Mosonmagyaróvár, Tatabánya, Békéscsaba, Salgótarján és Miskolc levegőjének minősége kifogásolt.

A többi mérőállomás elfogadható értéket rögzített.

Címkék

Ez is érdekelhet

baleset mentő mentőautó sziréna
Karambol Miskolcon: tűzoltók és mentő a helyszínen (frissítve)
MiskolcBaleset
A baleset történt Miskolcon. Tűzoltók és mentők a helyszínen, az Ifjúság útja és a Csabai kapu kereszteződésénél.
Program indult a fogyatékossággal élő és idős miskolciak életminőségének javítására
Miskolc
Érzékenyítő és szemléletformáló programok, egészségfejlesztő előadások, valamint művészetterápiás, rekreációs és mentálhigiénés foglalkozások valósulnak meg az elnyert több mint 416 millió forint uniós támogatásból.
Indulnak a nagyvolumenű kátyúzási munkák Miskolcon
MiskolcKörnyezet
A kátyúzási munkákat többféle technológiával, egész évben végzi a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft., a nagyfelületű útjavítási munkák azonban csak a kedvezőbb időjárás beköszöntével, illetve az aszfaltkeverő telepek megnyitásával indulhatnak el.
Hollósy András. Fotó: Juhász Ákos
Folytatja az országos első – Túl a 15 ezer támogatói aláíráson Hollósy András
Miskolc
A munka nem áll meg, a következő időszakban is folytatja a személyes találkozásokat és az egyeztetéseket a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje.