Ugrás a tartalomra

Havazás csapott le Miskolcra: késések és lezárások nehezítik a közlekedést

Létrehozva
A jelentős havazás miatt Miskolcon több ponton nehezített a közlekedés, forgalomkorlátozásokra, valamint a tömegközlekedésben késésekre kell számítani január 7-én délelőtt. A hóeltakarítás és a síkosságmentesítés nagy erőkkel zajlik, a városvezetés fokozott figyelmet és türelmet kér a közlekedőktől.
Kép
Hóhelyzet szerdán
Előkerültek a hólapátok január 7-én. Fotó: Osztie Tibor

Miskolcon szerda délelőtt hat munkagéppel végzik a gépi síkosságmentesítést. Két gép a tehermentesítő utakon – az északi és déli szakaszokon, valamint a Csabai kapunál – dolgozik, három munkagép a magasabban fekvő városrészekben, így az Avason, Komlóstetőn, az Árok utcában, a Feszty Árpád utcában és Bodótető térségében végez munkát. Egy kotrógép a belvárosi utak tisztítását segíti. A mellékutcák takarítása már megkezdődött, ezekre várhatóan 13 óra után teljes kapacitással térnek át - adta hírül közleményében a miskolci polgármesteri hivatal sajtóosztálya.

Hozzátették, a kézi síkosságmentesítési feladatokat szerdán 318 fő látja el. A busz- és villamosmegállók takarítása 12 kisteherautóval történik, emellett több kisebb munkagép dolgozik a város különböző pontjain – a belvárosban, az Avason, Dél-Kiliánban, Miskolctapolcán –, valamint a nagyobb parkolókban és járdákon.

Forgalomkorlátozásokra kell számítani

A téli munkálatok mellett több helyszínen közmű- és karbantartási munkák is zajlanak, amelyek további forgalomkorlátozásokkal járnak. A Bogáncs utcában, a buszmegálló előtti szakaszon útburkolati bontás miatt félpályás lezárás van érvényben, míg az Erdő soron ivóvízvezeték-csere és rekonstrukció zajlik, szintén félpályás útlezárással - írták a közleményben.

Késések várhatóak

A havas útviszonyok miatt az MVK járatain késések és hosszabb menetidők várhatók. A 7-es és a 44-es autóbuszok nem érintik az Auchan áruház megállót, a 16-os járatok pedig ritkábban közlekednek. A villamosforgalom a 2-es vonalon már zavartalan - hívták fel a figyelmet.

Preview Image
Hóhelyzet szerdán. Osztie Tibor galériája.

Fokozott figyelemmel közlekedjenek!

A város kéri a lakosságot és a közlekedőket, hogy a téli körülményekhez alkalmazkodva, a megszokottnál lassabban, fokozott figyelemmel és türelemmel közlekedjenek, valamint vegyék figyelembe a munkát végző járművek és dolgozók jelenlétét. Indulás előtt érdemes figyelni az MVK Zrt. és a Miskolci Városgazda Facebook-oldalait az aktuális információkért.

Kovács Attila, a HungaroMet Nonprofit Zrt. miskolci meteorológusa a minap.hu-nak elmondta, hétfő délutántól szerda reggelig összesen húsz centi hó esett le Miskolcon. Ahogyan arról kedden írtunk, a havazás első hullámában nyolc centi hullott a városban és térségében, a meteorológus elmondása szerint a második hullámban tizenkét centinél valamivel több eshetett, hiszen a hóréteg folyamatosan tömörödik.

Ez is érdekelhet

Folytatódik a TÉR program: Miskolcon két bérlakásra pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és hozzátartozóik
MiskolcBelföldÉletmód
Országszerte húsz társasházi lakás, illetve lakóház kedvezményes bérleti jogára pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és közvetlen hozzátartozóik.
Drámaiság és hősiesség – sokszínű koncertet dirigál újra Lorenzo Castriota
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Április 13-án újra Miskolcra érkezik Lorenzo Castriota Skanderbeg. A Miskolci Szimfonikus Zenekar visszatérő vendégkarmestere emlékezetes miskolci és környékbeli operagálák, valamint bérletes estek dirigense.
Egy állomás az olimpia felé vezető úton
MiskolcSport
Tizennégy tagú magyar válogatott vesz részt a Grúziában jövő csütörtökön kezdődő és április 19-én záruló cselgáncs Európa-bajnokságon.
Járatseriffek helyett kalauzokat – vallja dr. Mokrai Mihály országgyűlési képviselőjelölt
MiskolcVélemény
Szerkesztőségünk beszélgetésre hívta a miskolci országgyűlési képviselőjelölteket, akiknek sztenderd kérdéseket tettünk fel a városunkkal és a terveikkel kapcsolatban, hogy megtudjuk, milyen elképzeléseket képviselnének megválasztásuk esetén a magyar parlamentben.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács Támogatási Program
A Miskolc Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.