Ugrás a tartalomra

Rendkívüli bejelentést tett Miskolc polgármestere

Létrehozva
Díjmentesen utazhatnak a miskolci családok a közösségi közlekedésben és ingyenes lesz a felszíni parkolás.

Csaknem 10 éve nem hullott olyan jelentős mennyiségű hó Miskolcra, mint az elmúlt napokban.

A rendkívüli helyzet rendkívüli döntéseket kíván

– fogalmazott a város polgármestere.

– Úgy döntöttünk, hogy csütörtök 0 órától hétfő reggel 8 óráig – forgalmi engedély felmutatásával – díjmentesen utazhatnak a miskolci családok a közösségi közlekedésben és ingyenes lesz a felszíni parkolás is – jelentette be Tóth-Szántai József szerdán a közösségi oldalán.

A hétfőig tartó utazási kedvezmény maximum 5 fő együttes utazása esetén érvényesíthető az MVK Zrt. járatain.

Az ingyenes parkolás kizárólag a felszíni parkolókat érinti, az Európa téri, a Patak utcai, a Hősök terei mélygarázsokban, valamint a Régiposta utcai Parkolóházban azonban az általános rend szerint kell a parkolásért fizetni.

Hozzátette, hogy szerdán és csütörtökön este térségünkben újabb havazás várható. A hó eltakarításán folyamatosan dolgoznak, valamennyi rendelkezésre álló gépet bevetették, a Városgazda több mint 300 munkatársa pedig éjjel-nappal azon dolgozik, hogy a havat eltakarítsák a miskolci utakról.

Ez is érdekelhet

Ismét előnybe kerültek a Macik
MiskolcSport
Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 5. mérkőzés: pénteken lezárhatják a párharcot.
Simán kikapott a DVTK
MiskolcSport
Röplabda, női NB I Liga, rájátszás, B csoport, 3. forduló.
A TISZA szerint ilyen a tisztességes kampány? – Szórólapok eltávolítása Miskolcon
Miskolc
Miskolcon, a TISZA jelöltjéhez, Czipa Andráshoz köthető aktivisták eltávolítják a postaládákból azokat a szórólapokat, amelyek Orbán Viktor miniszterelnök szombati miskolci látogatásáról tájékoztatják a lakosságot - írja szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményében Hollósy András.
Ezerrel többen jelentkeztek első helyen a Miskolci Egyetemre, mint tavaly
MiskolcOktatás
A Miskolci Egyetemre közel ezer fővel többen adták le első helyen a jelentkezésüket, mint 2025-ben, számuk meghaladta a nyolcezer főt.