Ugrás a tartalomra

Az államtitkár az elnököt és a pólós unokáit fényezte

Létrehozva
A Magyar Olimpiai Bizottság szombati közgyűlésén egy váratlan mondatot éljenzés fogadott.
Kép
schmitt-pal-es-schmidt-adam.jpg
Schmitt Pál (középen) és Schmidt Ádám (jobbról) a honi ötkarikás szervezet közgyűlésén. Fotó: MOB/Szalmás Péter

A sztori az országszerte és Miskolcon is nagy népszerűségnek örvendő vízilabdáról szólt. Az történt, hogy szólásra emelkedett Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár, aki elnézést kért a karcos hangjáért, de mint mondta: Belgrádból érkezett, a férfi vízilabda Európa-bajnokságon válogatottunknak szurkolt.

Aztán felnézett és így szólt: 
– Köszönöm Schmitt Pál elnök úrnak azt, amit eddig a versenyzőkért és az egyetemes testkultúráért tett, továbbá köszönöm, hogy a pólós unokáival segít minket, ilyen módon is támogatja a magyar sportot.

A Nemzet Sportolója, a kétszeres párbajtőrvívó ötkarikás bajnok, a NOB egykori első alelnöke, jelenleg tiszteletbeli tagja, korábbi köztársasági elnök kézmozdulatokkal reagálva ünnepelte Vigvári Vendelt és Vigvári Vincét, akik mindketten tagjai voltak a szerb fővárosban – amint az vasárnap késő estére kiderült – ezüstérmet elért nemzeti csapatunknak.

Címkék

Ez is érdekelhet

Visszarepülnek a múltba
MiskolcKultúraSzabadidő
Harmincöt év könyves örökségét idézi fel a Bíbor Kiadó. A vállalkozás retrospektív kiállítással és baráti beszélgetéssel kapcsolódik a 97. Ünnepi Könyvhét programjaihoz.
Újabb helytörténeti érdekességek Miskolcról
Miskolc
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írását közöljük, helytörténeti érdekességekkel.
Képgaléria
Pedagógus Szolgálati Emlékérem kitüntetések átadása Miskolcon. Fotó: Rogosz Péter
40 év szolgálat: pedagógusnapi kitüntetéseket adtak át Miskolcon
MiskolcOktatás
74 évvel ezelőtt ünnepelték meg először a Pedagógusnapot Magyarországon. A hagyományokhoz híven, Pedagógusnap alkalmából idén is átadták a Belügyminisztérium által adományozott Pedagógus Szolgálati Emlékérem kitüntetéseket Miskolc kiváló pedagógusainak a Polgármesteri Hivatal dísztermében.
Családi napot tartottak, tanodát nyitnának a Vasgyárban
MiskolcOktatásSzabadidő
A nemrégiben alakult Miskolci Tettre Kész Oktatást Segítő Egyesület családi és gyermeknappal nyitott.