Ugrás a tartalomra

Borongós, esős idővel indul a hét

Létrehozva
Napközben akár 10 fokig is emelkedhet a hőmérséklet.

Hétfőn borongós időre, többfelé esőre kell számítani Miskolc térségében. A légmozgás nem lesz jelentős. A hőmérséklet kora reggel 2, délután pedig 3 fok körül alakul – írja előrejelzésében az Időkép.

A HungaroMet tájékoztatása szerint hétfőn a Dunántúlon napközben javulásnak indulnak a látási viszonyok, helyenként a felhőzet is szakadozottá válhat. Arrafelé kicsi a csapadék esélye. A Dunától keletre azonban borult időre lehet számítani, napközben ismét többfelé esővel. A légmozgás többnyire gyenge vagy mérsékelt lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 3 és 10 fok között várható. Késő estére jobbára -2 és +5 fok közé hűl le a levegő.

Az Időkép a következő napokra vonatkozóan azt írja, hogy kedden sokfelé indul párásan, ködösen a nap, és helyenként a köd, illetve az annak megemelkedésével kialakuló rétegfelhőzet napközben is tartósan megmaradhat. Az ország nagy részén azonban több órára kisüt a nap, csak a délután második felében kezd nyugat felől növekedni a fátyolfelhőzet. Számottevő csapadék nem várható, legfeljebb a ködös tájakon fordulhat elő szitálás, hajnalban, reggel a fagyos részeken ónos szitálás. Napközben a Dunántúl nyugati, északnyugati felén többfelé megélénkül a déli-délnyugati szél. Kora reggel -5 és +2, napközben 5 és 10 fok között alakul a hőmérséklet, de a tartósan ködös tájakon 5 fok alatt maradhatnak a maximumok.

Szerdán megnövekszik a felhőzet, sokfelé beborul az ég. Délelőtt helyenként alakul ki kisebb eső, északon néhol havas eső, hó, majd délután, este dél, délnyugat felől egyre többfelé ered el az eső. A déli, délkeleti szél többfelé élénk, északnyugaton erős lehet. A csúcshőmérséklet északon, északkeleten 1 és 4, máshol 5 és 11 fok között alakulhat.

Csütörtökön borongós, csapadékos időben lesz részünk. Sokfelé várható eső, de a Dunántúlon havas eső, a Bakonyban és a Mecsekben havazás is előfordulhat. A szél többfelé, de elsősorban az ország déli felén támadhat fel. Napközben 1 és 12 fok közötti maximumokat mérhetünk, a Tiszántúl déli felén lesz legenyhébb az idő.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Gyermeknap a Napsugár Bölcsődében
Családi gyermeknapot rendezett a Napsugár Bölcsőde
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Játékokkal, zenés programokkal és meglepetésekkel várta a családokat kedden a Napsugár Bölcsőde.
Családokat szakított szét
MiskolcKultúraVélemény
A trianoni békediktátum mindennapokra gyakorolt hatásait idézi fel június 3-án a Felvidék Ház. A Miskolci Galériában megrendezett vetítettképes előadás középpontjában Buzita és Szemere áll.
Az utolsó forduló nem oszt és nem szoroz
MiskolcSport
Vízilabda: már kiestek a miskolciak az élvonalból.
Képgaléria
Bombatámadás áldozataira emlékeztek
Miskolc bombatámadásban elhunyt áldozataira emlékeztek
Miskolc
A II. világháború legsúlyosabb bombatámadása érte Miskolcot 1944. június 2-án, amely több mint kétszáz halálos áldozattal járt, köztük sok civillel, 14 év alatti gyermekekkel. Tiszteletükre tartottak megemlékezést.