Ugrás a tartalomra

Büki Ádám miskolci útravalót is kapott a téli olimpiára

Létrehozva
Miskolc továbbra is minden támogatást megad Büki Ádámnak. A város egyedüli miskolci téli olimpikonja anyagi segítséggel és egy jelképes útravalóval indul a téli játékokra.
Kép
Hollósy András és Büki Ádám. Fotó: Juhász Ákos
A téli olimpiai játékokra induló Büki Ádám kapott egy miskolci csomagot is Hollósy András alpolgármestertől. Fotó: Juhász Ákos

A miskolci önkormányzat továbbra is elkötelezetten támogatja Büki Ádám felkészülését a téli olimpiai játékokra: a városvezetés döntése értelmében az anyagi segítséget márciusig meghosszabbították. Nem véletlenül, hiszen Ádám egyedüli miskolciként képviseli városunkat a Milánóban megrendezett világversenyen.

- Büszkeséggel tölt el minket, hogy egyedüli miskolciként képviseli városunkat a téli olimpiai játékokon. Ez egy óriási dolog - fogalmazott Hollósy András, Miskolc alpolgármestere, aki az indulás előtt személyesen is találkozott a sportolóval, hogy sok sikert kívánjon neki.

Kép
Hollósy András és Büki Ádám. Fotó: Juhász Ákos
Hollósy András és Büki Ádám. Fotó: Juhász Ákos

A jókívánságok mellé egy kis útravaló is járt: Büki Ádám egy igazi „miskolci csomagot” kapott ajándékba, amelyben többek között termosz és miskolci törölköző is helyet kapott. Utóbbi az edzések utáni izzadságcseppek letörléséhez is jól jön majd.

- Miskolc városa minden támogatást megad ahhoz, hogy a lehető legjobb eredményt hozza el. Arra biztatunk minden miskolcit, hogy kövesse az eseményeket, és szurkoljunk együtt Büki Ádám sikeréért - hangsúlyozta az alpolgármester.

Büki Ádám a Miskolci Honvéd SE sífutója, a négyfős magyar sífutó-válogatott tagjaként összesen öt versenyszámban áll rajthoz a téli olimpiai játékokon.

Ez is érdekelhet

Ismét előnybe kerültek a Macik
MiskolcSport
Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 5. mérkőzés: pénteken lezárhatják a párharcot.
Simán kikapott a DVTK
MiskolcSport
Röplabda, női NB I Liga, rájátszás, B csoport, 3. forduló.
A TISZA szerint ilyen a tisztességes kampány? – Szórólapok eltávolítása Miskolcon
Miskolc
Miskolcon, a TISZA jelöltjéhez, Czipa Andráshoz köthető aktivisták eltávolítják a postaládákból azokat a szórólapokat, amelyek Orbán Viktor miniszterelnök szombati miskolci látogatásáról tájékoztatják a lakosságot - írja szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményében Hollósy András.
Ezerrel többen jelentkeztek első helyen a Miskolci Egyetemre, mint tavaly
MiskolcOktatás
A Miskolci Egyetemre közel ezer fővel többen adták le első helyen a jelentkezésüket, mint 2025-ben, számuk meghaladta a nyolcezer főt.