Ugrás a tartalomra

Újabb lépés a Diósgyőri Acélművek területének megújítása felé

Létrehozva
Hollósy András, Miskolc alpolgármestere bejelentette, újabb fontos lépést tettek a Diósgyőri Acélművek területének hasznosítása ügyében.
Kép
Hollósy András Czunyiné dr. Bertalan Judit társaságában van, itt: Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium
Hollósy András a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztériumban. Fotó: Facebook/Hollósy András

Hollósy András érdeklődésünkre elmondta, hogy a minisztérium stratégiai partnereivel, országos és helyi szakemberekkel, valamint a Miskolci Egyetemmel együttműködve elindul egy rekultivációs megvalósíthatósági tanulmány elkészítése.

A kezdeményezés célja a barnamezős terület hosszú távú, fenntartható újrahasznosításának megalapozása. A munkában köz- és gazdasági stratégiai partnerek, oktatási intézmények, elismert szakemberek, valamint helyi szakértők is részt vesznek, kiemelt szerepet kap a Miskolci Egyetem szakmai közreműködése.

A következő időszakban Miskolcon kerekasztal-beszélgetést is szerveznek, ahol a szakmai egyeztetések mellett a város lakóinak véleményét is szeretnék megismerni.

Hollósy András hangsúlyozta: fontos, hogy a miskolciak is beleszólhassanak a város jövőjét érintő kérdésekbe.

A tervek illeszkednek a kormány elé kerülő Bükk Városa Program célkitűzéseihez, amely Miskolc és térsége átfogó fejlesztését, valamint a rekultivációs lehetőségek kiaknázását szolgálja. Hollósy András szerint olyan lehetőség kapujában áll a város, amilyenre a rendszerváltás óta nem volt példa.

Címkék

Ez is érdekelhet

Enyedi Lili két aranyérmet nyert
MiskolcSport
Nyíregyházán rendezték az U20-as és az U18-as atléták fedettpályás országos bajnokságát.
Bármikor újrakezdheti
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Olyan miskolciakat mutat be Jacsó Pál sorozata, akik egy új helyen, akár másik országban kezdték újra életüket. De Miskolc ad otthont olyan lélekerős embereknek is, akiket az élet tépázott meg.
Jól jön a 13. és 14. havi nyugdíj az érintetteknek
MiskolcGazdaság
Mindenki örül a plusz pénznek és van hová tennie. Ez derült ki stábunk körképéből.
A Vasgyár, az Avas és Hejőcsaba is érintett egy közösségfejlesztő projektben
Miskolc
Elindult az „Együtt a helyi közösségekért!” című projekt megvalósítása Miskolcon.