Ugrás a tartalomra

Perecesen tartottak kiemelt ellenőrzést a miskolci rendészek

Létrehozva
Kóbor kutyák, romos ingatlanok, köztisztasági szabálysértések, illegálisan lerakott hulladék – ezeket a problémákat ellenőrizték Perecesen a miskolci rendészek szerdán.
Kép
Pereces MIÖR Fotó: Juhász Ákos
Kiemelt rendészeti ellenőrzés Perecesen. Fotó: Juhász Ákos

Árokba hajított gumiabroncs, közlekedésre alkalmatlan autó – többször visszatérő problémákat vizsgáltak ismét Perecesen. Több bejelentés érkezett önkormányzati képviselőtől, a lakosságtól és a területen szolgálatot teljesítő munkatársaktól is.

„Vannak olyan emberek, akik nagyon csúnyán viselkednek”

Lukácsik Barnáné negyven éve él Perecesen, és nagyon örül az ellenőrzésnek. Elmondása szerint vannak a környéken olyan emberek, akik „nagyon csúnyán viselkednek”, „akiktől tartani lehet”.

- Most is a boltba mentem vásárolni, mikor megállított egy ember, hogy adjak neki pénzt. Felajánlottam, hogy hozok neki zsemlét, erre ott hagyott - mesélte a perecesi lakos.

Kép
Pereces MIÖR. Fotó: Juhász Ákos
Fotó: Juhász Ákos

Rendszeresek a rendészeti ellenőrzések

A miskolci rendészek heti rendszerességgel végeznek olyan ellenőrzéseket, amelyek során a körzeti rendészeti munkatársak egy konkrét területre koncentrálva, összehangoltan hajtanak végre vizsgálatokat.

- A kollégák ellenőrizték a közterületen kóborló kutyákat. Ha ilyen esetet tapasztalnak, megpróbálnak azonnal intézkedni: értesítik a kutya tulajdonosát vagy az állategészségügyi telepet. Vizsgálták az ingatlanok állapotát is. A szemetes, romos ingatlanok esetében szintén intézkednek. Általános közterületi ellenőrzést is végeznek, figyelik az utak állapotát, valamint a roncsautók ügyében is eljárnak - mondta Kovács László Csaba, a MIÖR vezetője.

Kép
Kovács László Csaba MIÖR. Fotó: Juhász Ákos
Kovács László Csaba, a MIÖR vezetője tartott eligazítást Perecesen. Fotó: Juhász Ákos

A cél a problémák megelőzése. A Miskolci Önkormányzati Rendészet rendszeres figyelmet fordít a környezet állapotára: a jövőben felmerülő problémák megelőzésére, a már feltárt gondok megoldására.

A rendészeti ellenőrzések folyamatosak Miskolc minden városrészében.

Ez is érdekelhet

Folytatódik a TÉR program: Miskolcon két bérlakásra pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és hozzátartozóik
MiskolcBelföldÉletmód
Országszerte húsz társasházi lakás, illetve lakóház kedvezményes bérleti jogára pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és közvetlen hozzátartozóik.
Drámaiság és hősiesség – sokszínű koncertet dirigál újra Lorenzo Castriota
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Április 13-án újra Miskolcra érkezik Lorenzo Castriota Skanderbeg. A Miskolci Szimfonikus Zenekar visszatérő vendégkarmestere emlékezetes miskolci és környékbeli operagálák, valamint bérletes estek dirigense.
Egy állomás az olimpia felé vezető úton
MiskolcSport
Tizennégy tagú magyar válogatott vesz részt a Grúziában jövő csütörtökön kezdődő és április 19-én záruló cselgáncs Európa-bajnokságon.
Járatseriffek helyett kalauzokat – vallja dr. Mokrai Mihály országgyűlési képviselőjelölt
MiskolcVélemény
Szerkesztőségünk beszélgetésre hívta a miskolci országgyűlési képviselőjelölteket, akiknek sztenderd kérdéseket tettünk fel a városunkkal és a terveikkel kapcsolatban, hogy megtudjuk, milyen elképzeléseket képviselnének megválasztásuk esetén a magyar parlamentben.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács Támogatási Program
A Miskolc Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.