Ugrás a tartalomra

Miskolcon dőlt el: ők 2026 legjobb fiatal biológusai

Létrehozva
Véget ért a XXVII. Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny országos döntője Miskolcon. Kihirdették a győzteseket.
Kép
XXVII. Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny. Fotó: Osztie Tibor
A XXVII. Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny országos döntője Miskolcon. Fotó: Osztie Tibor

Lezárult a XXVII. Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny országos döntője a Miskolci Egyetem Földes Ferenc Gyakorló Gimnáziumában. A kétnapos megmérettetésen az ország minden részéből érkezett 88 diák mérte össze tudását, a verseny végén pedig mindhárom kategóriában megszületett a végeredmény.

A döntő első napján fajismereti teszt és kétórás írásbeli feladatsor várt a versenyzőkre, majd szombaton a szóbeli forduló következett, ahol a diákok tételhúzás után elméleti és problémamegoldó feladatokról adtak számot tudásukról. Az idei témák között szerepelt a Duna–Dráva Nemzeti Park és a Balaton-felvidéki Nemzeti Park élővilága, Magyarország legismertebb gombái, valamint a Föld globális környezeti problémái.

A versenyre idén mintegy 900 tanuló nevezett, közülük jutott be 88 diák az országos döntőbe. A szervezők hangsúlyozták: a 27 évvel ezelőtt még városi kezdeményezésként indult verseny mára országos rangú megmérettetéssé nőtte ki magát, és a továbbtanulásnál is pluszpontot jelenthet az itt elért eredmény.

A 2026-os győztesek

I. kategória (7–8. évfolyam)

  1. hely: Tarcsay Abigél (Deák Téri Evangélikus Gimnázium)

  2. hely: Vass Eszter (SZTE Báthory István Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola)

  3. hely: Kemenes Dominik Bence (SZTE Báthory István Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola)

II. kategória (9–10. évfolyam)

  1. hely: Vida Nelli (Tóth Árpád Gimnázium)

  2. hely: Kiss Géza (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium)

  3. hely: Kocsis Krisztina Jázmin (Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona)

III. kategória (11–12. évfolyam)

  1. hely: Simsay Vince (Városmajori Gimnázium)

  2. hely: Keczkó Tímea (Révai Miklós Gimnázium és Kollégium)

  3. hely: Szabó Dorottya (Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium)

Dodó-szobor a győztesnek

A döntő minden résztvevője és felkészítő tanára emléklapot és könyvjutalmat vehetett át, a legeredményesebb versenyzőt pedig a Miskolci Állatkertészeti Kultúráért Alapítvány által felajánlott bronz Dodó-szoborral jutalmazták.

A rendezvényt kísérőprogramok is színesítették: fotókiállítás és ismeretterjesztő előadás is várta az érdeklődőket, így a verseny nemcsak szakmai, hanem közösségi élményt is jelentett a résztvevők számára.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Bükki Hegyi Maraton
Látványos csaták, nívós küzdelmek a 34. Bükki Hegyi Maratonon
MiskolcSport
A sajóvámosi Sántha Norbert amerikai vetélytársat győzött le Magyarország első hivatalos terepfutó maratonjának idei „királyszámában”. A június 6-án megrendezett versenyen háromszáznál több sportember ismerkedett meg a Bükk-hegység csodálatos látványt kínáló, de cseppet sem könnyű pályájával.
Minőségre hangolt mérnök- és gazdászkultúra az egyetemen
MiskolcGazdaságOktatás
Stratégiai együttműködést kötött a Miskolci Egyetem és az ISO 9000 Fórum Egyesület.
Szokatlan vadjelenet Miskolc belvárosában
MiskolcKörnyezet
Két furcsa kirándulóra hívta fel a figyelmet olvasónk, akik a hajnali órákban szaladoztak a villamossíneken Miskolcon.
Képgaléria
Női klub a Csengey-kertben
Divatról, gasztronómiáról és fenntarthatóságról beszélgettek a Csengey-kertben
MiskolcEgészségSzabadidő
Stílustanácsadás, gardróbvásár, fermentálás és kötetlen beszélgetések várták az érdeklődőket pénteken a Csengey-kertben megrendezett Női Klub programján. A rendezvény célja az volt, hogy olyan témákat hozzon közelebb a résztvevőkhöz, amelyek a mindennapokban is hasznos ötleteket és inspirációt nyújthatnak.