Ugrás a tartalomra

Különleges erdei program hétvégén: tavaszköszöntő vonatozás Andókútra

Létrehozva
Különleges tavaszi kirándulásra hívják az érdeklődőket március 14-én, szombaton. Indul a tavaszköszöntő vonatozás Andókútra.
Kép
LÁÉV
Tavaszköszöntő vonatozás Andókútra. Forrás: LÁÉV

Egy hangulatos erdei kisvasúti utazáson fedezhetjük fel a Bükk erdeinek szépségét szombaton.

A kirándulóvonatok Miskolc-Dorottya utcáról indulnak két időpontban: 9:40-kor és 13:30-kor. A résztvevők Andókútról 11:50-kor, illetve 15:50-kor térhetnek vissza.

Az utazás során az utasok nemcsak a festői erdei tájban gyönyörködhetnek, hanem különféle programokon is részt vehetnek.

A délelőtti, 9:40-es induláshoz egy különleges bemutató is kapcsolódik: a résztvevők megismerkedhetnek a Mahócai ménes lovaival, ami igazi kuriózumnak számít a látogatók számára. Emellett Andókúton piknikezési lehetőség, erdei séták, valamint kirándulás a Varbói-tóhoz is várja az érdeklődőket.

A szervezők felhívják a figyelmet arra, hogy a programon való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. Jelentkezéskor meg kell adni a résztvevők számát és a választott vonatindulást.

További információ és jelentkezés az eszakerdo.hu oldalon, valamint a kisvasut@eszakerdo.hu e-mail címen kérhető. Telefonos érdeklődésre munkanapokon 8 és 16 óra között van lehetőség a +36 30 874 7983-as számon.

Ez is érdekelhet

Mutatjuk, hol érdemes fokozott óvatossággal közlekedni
Miskolc
A Miskolci Városgazda munkatársai a város több pontján hibaelhárítási munkálatokat végeznek, ezért kérik a közlekedők óvatosságát.
Mutatjuk, hol és mikor aszfaltozzák az Avast
Miskolc
Egy hét múlva megkezdődik az Avas főútjának teljes felújítása.
Magyar Film Napja 2026 – Bujtor István előtt tiszteleg Miskolc
MiskolcKultúra
Április 30-án ismét a magyar filmművészet kerül a középpontba a Magyar Film Napja alkalmából. Ebből az ünnepi apropóból a miskolci Művészetek Háza Uránia és Béke Art mozitermei különleges vetítéssorozattal várják a közönséget, amely méltó módon idézi meg a hazai filmgyártás egyik ikonikus alakját, Bujtor István munkásságát.
Pakusza Zoltán szerint jár az esélyteremtési illetmény a dolgozónak
MiskolcBelföld
Az önkormányzati képviselő leszögezi hétfői közleményében, hogy ezt jogerős ítélet mondja ki.