Ugrás a tartalomra

Fontos bejelentés a miskolci kórházból: sokakat érintő változás lép életbe

Létrehozva
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház És Egyetemi Oktatókórház közleményt adott ki a maszkviselés, a látogatási tilalom és a látogatási korlátozás kapcsán.
Kép
Fontos bejelentés a miskolci kórházból. Fotó: illusztráció

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház És Egyetemi Oktatókórház tájékoztatása szerint március 12-től (csütörtöktől) megszűnik a korábban elrendelt maszkviselés, a látogatási tilalom és a látogatási korlátozást is feloldják.

Hozzátették, a 10. héten Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében az influenzaszerű megbetegedések az előző hetihez képest visszaesést mutattak és a szennyvíz adatok alapján is további csökkenés várható. Ezért március 12-től visszavonják a 2025. december 31-én elrendelt általános maszkviselési kötelezettséget és feloldják a 2025. október 31-től elrendelt általános látogatási korlátozást.

A közleményből az is kiderül, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármenyei Kormányhivatal által elrendelt, a VL GYEK valamennyi fekvőbeteg szakellátást végző szervezeti egységében, az Újszülött Intenzív Osztály PIC és NIC részlegein, a Szülészeti és Nőgyógyászati Centrum, Szülészeti Osztály I.-II.-III. gyermekágyas részlegein a 2026. január 21-én elrendelt látogatási tilalom is megszűnik.

Ez is érdekelhet

Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
Miskolc
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írását közöljük, helytörtéteni érdekességekkel.
Szentháromság a Vasgyárban
Miskolc
Hogy mi miatt és mikor épültek templomok a Vasgyárban, az kiderül Nagy Attila helytörténész, a Mit Miskolc Adhatott Blog szerkesztőjének az írásából.
A jogász válaszol – devizahiteles ügyek új szabályai
Miskolc
Az Országgyűlés 2026. június 8-án elfogadta azt a jogszabályt, ami jelentős fordulatot hoz mind a devizahiteles ügyekhez kapcsolódó perekben, mind a végrehajtási eljárásokban. A jogszabály célja, hogy átmeneti védelmet biztosítson az érintett adósok számára, és egységesen kezelje a korábban tömegesen keletkezett ügyeket.
Képgaléria
Gasztroplacc a Csengey-kertben
Anyukám Mondta, Ciao Martin és Bicikli tolvaj a Csengey-kertben
MiskolcÉletmódGasztroEgészségSzabadidő
Szombat este élettel telt meg a Csengey-kert: a gyerekek belehuppantak a babzsákokba, a kemencében sült a pizza, a pultoknál pedig készültek a koktélok. Gasztroplacc nyílt a belvárosi udvarban.