Ugrás a tartalomra

A sereghajtó kitömte a DVTK-t

Létrehozva
A DVTK vármegyei rangadót játszott. Az utolsó helyezett KC Kazincbarcika SC-t fogadta pénteken a DVTK.
Preview Image
Mocsári László képgalériája

A labdarúgó  NB I 26. fordulójának  nyitómeccsét a két kieső helyen álló borsodi csapat játszotta: az utolsóelőtti DVTK a sereghajtó KC Kazincbarcika SC-t látta vendégül pénteken kora este.

A diósgyőriek egy hete hivatalban lévő vezetőedzője, Nebojsa Vignjevic nem változtatott a múlt hét vasárnapi kezdőcsapatán, ugyanazoknak szavazott bizalmat, akik az MTK Budapest elleni,  idegenbeli 1-1 alkalmával lehetőséget kaptak.

A piros-fehérek 29 fős keretéből 8 játékost nem neveztek erre a bajnokira: Kecskés Ákos, Yohan Croizet, Mucsányi Márk, Demeter Milán, Lirim Kastrati, Marco Lund, Galántai Tamás és Bánhegyi Bogdán maradt ki.

Kép
DVTK - KBSC 0-4 (0-2)

Az ellenfél edzője, Kuttor Attila négy helyen változtatott a Debreceni VSC elleni, Diósgyőrben elszenvedett 3-0-s vereséget követően, Berecz Zsombor sérülése miatt nem volt keretben, Trencsényi Bence, Ferenczi János és Klausz Milán pedig a kispadra került. Ezzel szemben Rácz László, Kártik Bálint, Maksym Pukhtyeyev és Könyves Norbert pedig a kezdőbe.

A hazai csapat ezen a meccsen is kénytelen volt nélkülözni fanatikus szurkolóit, ugyanis az ultrák az év elején bojkottba kezdtek, a múlt pénteken menesztett Vladimir Radenkovic vezetőedző távozását követelve. És bár két hónap csúszással megvalósult, amit szerettek volna, de ezt elkésett teljesítésnek tartják, és bojkottjuk immár a DVTK sportigazgatója, Kovács Zoltán ellen irányul.

Kép
DVTK - KBSC 0-4 (0-2)

A DVTK kapta a gólokat

A találkozó elején, a 11. percben Myhailo Meskhi révén a Kazincbarcika szerzett vezetést, a középpályás 20 méterről eleresztett lökete talált utat a kapu közepébe (0-1). 
A DVTK a 39. percben hozta össze az első góllal kecsegtető helyzetét, de Lamin Colley 4 méterről a kapu mellé pöckölte a labdát. A folytatásban Pető Milán révén már kaput eltaláló lövése is volt a halványan játszó piros mezes együttesnek, akik a félidő hosszabbításában újabb gólt kaptak. 
Lamin Colley a saját 16-osán belül hátra csapva a kezével eltalálta Kacper Radkowskit, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt Kártik Bálint vágta a bal alsó sarokba (0-2).

Kép
DVTK - KBSC 0-4 (0-2)

A második félidő elején a KC KBSC-nek volt nagy helyzete, de Schuszter Roland a kapu fölé bombázott, a túloldalon Szatmári Csaba tévesztette el a barcikai kaput. Az 55. minutában Ante Roguljic lőtt a kapusba, majd jött egy hazai kiállítás, Lamin Colley butasága, második sárga lapja miatt létszámhátrányba került a DVTK. És ezzel el is dőlt a meccs.

A 66. percben Ante Roguljic fejesét a gólvonalról mentették, nem sokkal később Nyíri Vince bombája akadt meg a jobb felső sarokban (0-3), majd Klausz Milán közelről talált a kapuba (0-4).

DVTK – KC Kazincbarcika SC 0-4 (0-2)
Diósgyőr, 2114 néző. V.: Antal P. (Szert, Szalai D.).
DVTK: Sentic – Szakos, Szatmári, Bárdos, Bokros – Esiti, Vallejo – Babos B., Bényei, Pető – Colley. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic. 
Kolorcity Kazincbarcika SC: Kocsis B. – Nyíri, Radkowski, Rácz L., Nagy Zs. - Meskhi – Schuszter, Kártik, Pukhtyeyev, Ubochioma – Könyves. Vezetőedző: Kuttor Attila. 
Csere: Ubochioma helyett Ferenczi J. a 43., Babos B. helyett Sajbán a 46., Bényei helyett Roguljic a 46., Pukhtyeyev helyett Klausz a 63., Könyves helyett Ikoba a 63., Esiti helyett Keita a 67., Pető helyett Varga Z. a 67., Schuszter helyett Smajlagic a 79., Meskhi helyett Baranyai a 79., Szatmári helyett Saponjic a 85. percben.
Sárga lap: Schuszter a 30., Esiti a 45+1., Kocsis a 85., Nyíri a 91. percben.
Kiállítva: Colley az 56. percben.
Gólszerző: Meskhi (0-1) a 11., Kártik, 11-esből (0-2) a 45+7., Nyíri (0-3) a 71., Klausz (0-4) a 75. percben.

Címkék

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Húsvéti kincskereső játék az Avasi Arborétumban
Kincskereséssel ünnepelték a húsvétot az Avasi Arborétumban
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Húsvéti kincskereső játékkal várták a családokat szombat délután az Avasi Arborétumban, ahol a gyerekek játékos formában fedezhették fel a természetet.
Képgaléria
Autós fesztivál
Oldtimer autók lepték el az Átrium Parkot
MiskolcSzabadidő
Klasszikus járművek és tavaszi programok várták az érdeklődőket szombaton az Átrium Park területén, ahol ismét megrendezték az Oldtimer Autós Fesztivált.
Megemlékezést tartottak a Hősök temetőjében
Miskolc
Magyarország felszabadulásának 81. évfordulója alkalmából tartott megemlékezést a Munkáspárt Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei szervezete szombaton a Hősök temetőjében található szovjet emlékműnél.
Kedvező kilátásokról számolt be a DAM területén működő cég
MiskolcGazdaság
A döntően külföldi cégeknek dolgozó Dinas Kft.-nél vallják: csak a stabil nemzetközi gazdasági környezet kedvez a piacoknak.