Ugrás a tartalomra

Egyhónapos szünet után folytatják

Létrehozva
A DVTK HunTherm több hetes szünetet követően játszik bajnokit. A bajnoki rájátszásban a Vasast fogadja a DVTK HunTherm.

A női kosárlabda NB I-ben szerdán este megkezdődött a rájátszás, a negyeddöntős párharcok közül hármat rendeztek, és mindenütt az esélyesebb, a házigazda csapat nyert. A két győzelemig tartó csaták első felvonásain az NKA Universitas Pécs, a Sopron Basket és a Tarr KSC Szekszárd bizonyultak jobbnak, és ezzel előnyt szereztek a visszavágókra.
A DVTK HunTherm a Vasas Akadémia együttese ellen küzd az elődöntőbe jutásért, az első meccset ma, vagyis csütörtökön 17:00-tól játsszák Miskolcon, a DVTK Arénában, míg a második találkozóra szombaton 18:00-tól a fővárosban kerül sor.

Kép
DVTK HUNTHERM - NKA Universitas Pécs 68-58
Újra hazai pályán láthatják a szurkolók a DVTK HunTherm csapatát. Fotó: Mocsári László

Videózással kezdett a DVTK HunTherm

A csapatok egy hónapos szünet után lépnek pályára, ugyanis a magyar válogatott világbajnoki selejtezője miatt nem rendeztek bajnoki meccseket. A rájátszás érdekessége az, hogy a negyeddöntős párharcok után ismét megszakad a meccsek sorozata, mert 3x3-as világbajnoki selejtezőket is rendeznek, és az elődöntők április 18-án kezdődnek. Mindez azt is jelenti, hogy hét hét alatt 2 vagy 3 bajnokit játszanak a csapatok…
– Edzőmeccsekkel próbáljuk majd áthidalni azt az időszakot, ami a negyeddöntő után következik, de meg kell mondjam iszonyatosan nehéz lesz élesen tartani a játékosokat – mondta Völgyi Péter, a DVTK HunTherm vezetőedzője, majd így folytatta: – A válogatottnál járt játékosoknak óriási igénybevételük volt, nem csak Aho Ninának és Lelik Rékának, hanem Toman Petrának is, aki bár kevesebbet játszott, de ugyanúgy felkészült a meccsekre, az egész világbajnoki selejtezőre. A közös munkát a DVTK HunTherm csapatánál hétfőn kezdtük újra, az alapszakasz utolsó meccsének a Sopron Basket elleni mérkőzésnek a videózásával, mert azon az összecsapáson sok értéket mutattunk. Sok minden mentünk keresztül az évad első részében, voltak gondjaink, sok hiányzónk volt, és az Euroliga szereplésünk sem a tervek szerint sikerült, de mindezek ellenére a bajnoki alapszakaszban csak egyszer kaptunk ki. Emiatt is nagyok az elvárások velünk szemben, és nekünk is magunkkal szemben. A Pécs, a Sopron, a Szekszárd is kemény ellenfél lehet, de korai még erről beszélni, be kell jutni a négy közé. A rájátszásban ugyanazt akarjuk, mint a legjobb csapatok, bajnokságot akarunk nyerni. Sok mindent elértünk a csapattal az elmúlt években, és most is az a cél, hogy hozzuk ki magunkból a maximumot.

Kép
DVTK HUNTHERM - NKA Universitas Pécs 68-58
Völgyi Péter (balra) a Vasas ellen vezetheti harcba a DVTK HunTherm együttesét. Fotó: Mocsári László

Ez is érdekelhet

191 éve született az utolsó magyar polihisztor
MiskolcTudomány
191 éve született Herman Ottó, hazánk és Miskolc egyik legnagyobb természettudósa.
A Bükk kapujába viszik az AKTÍV+ programokat
MiskolcSportÉletmódEgészségSzabadidő
A Szeleta Parkban a mozgás, a természet és az aktív kikapcsolódás kerülnek főszerepbe szombaton.
A természetes élővilágra veszélyes hatást mutattak ki a Szinva egy részén
MiskolcKörnyezetHavaria
Határértéket meghaladó szennyeződést mutattak ki az elszíneződött Szinva-patak egy rövidebb szakaszán – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal.
Színes 62. évadot zárt a Miskolci Szimfonikus Zenekar
MiskolcKultúraSzabadidő
Közel 30 ezer néző, ebből mintegy 14 ezer 18 év alatti, 104 hangverseny. Olaszországi turné, határon túli koncertek, több mint 50 ifjúsági program. Közel 800 eladott bérlet és 16 ezer jegy. Számos állótaps, teltházas koncert és új helyszín – így néz ki a Miskolci Szimfonikus Zenekar 2025/2026-ös évada számokban.