Ugrás a tartalomra

Akkor és most

Létrehozva
A felvételen az élettel teli Széchenyi utca körülbelül száz évvel ezelőtti képe látható, egészen pontosan a Villanyrendőr és az Erzsébet tér közötti szakasz egy részlete.
Kép
gsegs
Sáfrány Gy. József képeslapja

A képeslap középpontjában az egykori Budapest vagy Arany Csillag Szálloda áll. A Széchenyi utca 24. szám alatti épületet 1904-ben Grünfeld Sándor építtette meg, a szálloda mellett itt működött az Abbázia Kávéház is. 1918-ban tulajdonosváltás volt (Rosenfeld Jenő és Schwarz Zsigmond). Az államosítás után, 1951-ben a Miskolci Vendéglátóipari Vállalat vette át az üzletet, és Abbázia, majd 1963-tól Arany Csillag néven működtette tovább; a rendszerváltás után ezen a néven zárt be. Az épület egykor látványos, kupolás-tornyos tetőzete mára sajnos a múlté. A legendás ingatlant a Miskolczi Takarékpénztár épülete (Széchenyi 26.) és a Rosenberg-ház (Széchenyi 22.) fogja közre.

Kép
Fotó: Osztie Tibor
Fotó: Osztie Tibor

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Éneklő Ifjúság. Fotó: Bujdos Tibor
Éneklő Ifjúság minősítő koncertet rendeztek Miskolcon
MiskolcOktatásKultúra
Különleges zenei eseménynek adott otthont csütörtökön a miskolci Fazekas Utcai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola.
Képgaléria
Díjazták a legkiemelkedőbb eredményeket elérő tanulókat
MiskolcSportOktatásBorsod-Abaúj-Zemplén
Ünnepélyes tanévzárót tartottak a DVTK-BorsodChem tanulmányi ösztöndíjprogram résztvevői számára a DVTK Stadion VIP termében, ahol a programban részt vevő diákok, pedagógusok, támogatók és szervezők közösen értékelték a 2025–2026-os tanévet.
MVK bérlet
Változás jön a miskolci bérleteknél júniustól
Miskolc
A modernebb és biztonságosabb ellenőrizhetőség érdekében a bérletek vásárlási folyamata és a helyi kombinált bérletek kinézete megváltozik Miskolcon június elsejétől.
Megidézik a '60-as évek Doors-hangulatát – dupla koncert Miskolcon
MiskolcKultúraSzabadidő
Dupla koncertet ad Magyarországon, a miskolci Grizzly Music Pub-ban napjaink leghitelesebbnek tartott Doors „memorial band”-je pénteken és szombaton.