Ugrás a tartalomra

Új vezetést választott a Miskolc és Térsége Turisztikai Egyesület

Létrehozva
Stabil alapokon folytatódik a szakmai munka az egyesületben, amit az éves közgyűlésen értékeltek.
Kép
Éves közgyűlés. Fotó: Miskolc és Térsége Turisztikai Egyesület
A Miskolc és Térsége Turisztikai Egyesület éves közgyűlése. Fotó: magánarchívum

Sikeresen lezajlott a Miskolc és Térsége Turisztikai Egyesület éves közgyűlése, amelynek kiemelt napirendi pontjai között szerepelt a 2025. évi szakmai és gazdasági beszámoló elfogadása, valamint a szervezet tisztújítása - tájékoztatta szerkesztőségünket közleményben Szendrei Mihály leköszönő elnök. 

Szendrei Mihály beszámolójában kiemelte, hogy a 2025-ös év az egyesület életében az együttműködések és az innováció éveként értékelhető. Az egyesület aktív és hiteles szereplőként erősítette meg pozícióját a térség turisztikai szakmai közösségében, különös hangsúlyt fektetve a partnerségek építésére és a közös gondolkodásra.

Az év során számos szakmai rendezvény, fórum és közösségi esemény valósult meg, amelyek hozzájárultak Miskolc és térsége turisztikai kínálatának fejlesztéséhez. Kiemelt figyelmet kapott az aktív turizmus, különösen a kerékpáros fejlesztések és az élményalapú szolgáltatások erősítése, valamint az innováció és digitalizáció, amely új irányokat nyitott a turizmusban - tették hozzá. 

A gazdasági beszámoló alapján az egyesület jelentős előrelépést tett: a korábbi kihívások után a 2025-ös évet pozitív pénzügyi eredménnyel és stabil működési háttérrel zárta. A bevételek növekedése és a több lábon álló finanszírozási struktúra megerősítette az egyesület jövőbeni működésének alapjait - emelték ki. 

Kép
Miskolc és Térsége Turisztikai Egyesület új vezetése
A Miskolc és Térsége Turisztikai Egyesület új vezetése

A közgyűlés egyik legfontosabb eseménye a tisztújítás volt, amely során több elismert szakember vállalta a jelölést. A tagság bizalma alapján az egyesület új vezetése az alábbiak szerint alakul:
Elnök: Bíró Tibor – Bükki Nemzeti Park Igazgatóság, Ökoturisztikai és Környezeti Nevelési Osztály vezetője
Elnökségi tagok: Oszlánczi Réka – Creppy PalacsintaHáz Étterem és RendezvényHáz Hegedűsné, Szigetvári Eszter – Szeleta Park Látogatóközpont, Kisgergely Zsolt – Kisgergely Fagylaltgyártó és Kereskedelmi Kft. ifj. Ostorházi Imre – Gold Park Kft. (Kikelet Club Hotel)
Az újonnan megválasztott elnökség a közgyűlést követően megválasztotta alelnökeit is: Oszlánczi Réka és Hegedűsné Szigetvári Eszter személyében.

Az új elnökség nyilatkozatában hangsúlyozta: 

Közös célunk, hogy tovább erősítsük az együttműködést a turisztikai szereplők között, és olyan előremutató kezdeményezéseket valósítsunk meg, amelyek hozzájárulnak Miskolc és térsége turizmusának fejlődéséhez. Nyitott, aktív és partnerségre épülő munkát szeretnénk végezni, amelyben minden érintett szereplő megtalálja a helyét.

Szendrei Mihály leköszönő elnök a közgyűlésen megköszönte a tagság bizalmát és az elmúlt évek közös munkáját, valamint sok sikert kívánt az új vezetésnek - tudtuk meg. 

A közgyűlés döntései megerősítették, hogy az egyesület stabil szakmai és gazdasági alapokon áll, és felkészülten tekint a jövő kihívásai elé. A következő időszakban kiemelt szerepet kapnak a közösségi alapú turisztikai fejlesztések, az innováció, valamint a térségi együttműködések további erősítése - ismertették. 

Miskolc és térsége turizmusának jövője közös ügy – az egyesület ezt a szemléletet kívánja tovább erősíteni a megújult vezetéssel - hangsúlyozták. 

Címkék

Ez is érdekelhet

Újra versenytánc Miskolcon – érkezik a Miskolcz-Kupa & Revital Grand Prix
MiskolcSportSzabadidő
Nagyszabású táncversenyt rendez a Miskolcz-Revital TSE szombaton az Egyetemi Körcsarnokban.
Mutatjuk a hosszú hétvégi közlekedési- és bérletpénztári információkat
Miskolc
Május 1-jén, pénteken a villamosjáratok a vasárnapi, az autóbuszjáratok pedig a szabad- és munkaszüneti napokra érvényes menetrend szerint közlekednek. Akad azonban néhány kivétel.
Kelemen Didák emlékkövet avattak a Deák téren
MiskolcEgyház
Halálának 282. évfordulója alkalmából tisztelegtek Kelemen Didák (1683-1744) minorita szerzetes, a Nagyboldogasszony minorita templom alapítójának életműve és papi szolgálata előtt.
DVTK HUNTHERM - Sopron Basket 85-66
Döntő, a második aranyért
MiskolcSport
A DVTK HunTherm megkezdi a csatát az aranyéremért. Az NKA Universitas Pécs ellen harcol a DVTK HunTherm.