Ugrás a tartalomra

Megúszta egy négyessel a Diósgyőr

Létrehozva
A DVTK a listavezető ellen lépett pályára. Az ETO FC vendége volt a DVTK.

A labdarúgó NB I 32. fordulójában szombaton este az ETO FC vendége volt Győrben a DVTK. A hazaiaknak a bajnoki aranyérem megszerzéséhez kellett a győzelem, a már kiesett DVTK célja az volt, hogy gyarapítsa a fiatal perceket, hogy a több mint 1 milliárd forintos támogatás megszerzéséhez szükséges, még hiányzó 920 percet betermeljék ezen a meccsen, valamint az utolsó fordulóban. 
Ennek jegyében öt 2005. január 1-je után született fiatal kapott helyet a mostani kezdőcsapatban: Szakos Bence és Kiss Bálint a védelem szélein, a középpályás, illetve támadó hármasban pedig Nazar Kovalenko, Galántai Tamás és Macsó Máté.
A DVTK kezdőcsapata négy helyen módosult az előző heti, a Kisvárda MG otthonában elért 2-1-es győzelem után, Demeter Milán sérülés, Pető Milán és Lamin Colley betegség miatt keretben sem volt, Aboubakar Keita pedig a kispadra került. 
Az említett három játékoson kívül négy légiós, Karlo Sentic, Ante Roguljic, Yohan Croizet és Alexander Vallejo, valamint négy magyar, a sérült Kecskés Ákos, Mucsányi Márk és Szlifka Zsombor, továbbá a fiatal kapus Tuska Bálint hiányzott. 
Bekerült viszont az utazó keretbe, két diósgyőri nevelésű fiatal, a 19 éves Kiss László, és a 17 esztendős Farkas Ruben, akik csereként be is mutatkoztak Győrben.

Kép
DVTK Fotó: DVTK
A DVTK-nak ezúttal nem volt oka az öröme. Fotó: DVTK

A DVTK kapta a gólokat

Az első félórát még túlélte a DVTK, a hazaiak nyomás alatt tartották a Diósgyőrt, és a hibákra vártak. Azok pedig jöttek. A 32. percben Szatmári Csaba labda eladása után Claudiu-Vasile Bumba lövését védte bravúrral Bánhegyi Bogdán, a kapusról kipattanót pedig Nadhir Benbouali a kapu fölé lőtte, néhány másodperccel később viszont Bánáti Kevin remek beadásánál Schön Szabolcs fejese a bal kapufa tövéről a gólvonalon túlra perdült (1-0). A 44. minutában Schön Szabolcs balról érkező beadása megpattant egy védőn, a felpörgő labdát Nadhir Benbouali fejelte közelről a kapuba (2-0).
A második játékrész is győri góllal kezdődött: a 47. percben Bárdos Bence tévesztett színt, Nadhir Benboualihoz passzolt, utóbbi Schön Szabolcs elé tette a labdát, aki 7 méterről a kapu bal oldalába gurított (3-0). Az 59. minutában Claudiu-Vasile Bumba lőtte ziccerben a kapu fölé a labdát, a 66.-ban viszont újra a diósgyőri kapuba került a laszti, Daniel Stefulj közeli lövése az élete első NB I-es meccsére becserélt Farkas Rubenról perdült a gólvonalon túlra (4-0). 
A 73. percben Bárdos Bence fejesét kellett védenie a győri kapusnak, ez volt az első és egyetlen gólszerzési lehetősége ezen a meccsen a DVTK-nak. 

ETO FC – DVTK 4-0 (2-0)
Győr, 7781 néző. V.: Derdák (Szalai B., Ország).
ETO FC: Petras – Vladoiu, Kripic, Csinger, Stefulj – Vitális, Tóth R. – Bumba, Bánáti, Schön – Benbouali. Vezetőedző: Borbély Balázs.
DVTK: Bánhegyi – Szakos, Szatmári, Tamás M., Bárdos, Kiss B. – Esiti, Holdampf – Kovalenko, Galántai, Macsó. Vezetőedző: Takács Péter.
Csere: Esiti helyett Sajbán a 46., Galántai helyett Farkas R. a 46., Bánáti helyett Bíró B. az 58., Macsó helyett Kiss L. a 68., Bumba helyett Szép a 70., Benbouali helyett Pyshchur a 70., Holdampf helyett Varga Z. a 77., Szatmári helyett Komlósi a 77., Schön helyett Zivkovic a 83., Vladiou helyett Décsy a 83. percben.
Sárga lap: Esiti a 40., Bárdos a 62., Vitális a 86. percben. 
Gólszerző: Schön (1-0) a 33., Benbouali (2-0) a 44., Schön (3-0) a 47., Farkas R., öngól (4-0) a 66. percben.

Címkék

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Régiségvásár
A hőség sem tartotta távol a kincsvadászokat Miskolc belvárosától
Miskolc
A rekkenő hőség ellenére ezúttal is sokan látogattak ki vasárnap a miskolci Régiségvásárra, ahol már a reggeli óráktól benépesült a belváros.
fotók: Horváth Csongor
A roma holokauszt áldozataira emlékeztek Miskolcon
MiskolcKultúra
A megemlékezés a Mindszenti templomban tartott szentmisével kezdődött, majd a résztvevők a Herman Ottó Múzeum egyik különtermében folytatták az eseményt, mivel a nagy hőség miatt idén nem az emlékműnél mondták el a beszédeket.
Hejőcsabán is áthelyeznek egy buszmegállót
Miskolc
Hétfőn reggel 8 órától – útfelújítás miatt – áthelyezésik a Hejőcsabai Gyógyszertár autóbusz-megállóhelyet mindkét irányban.
Avasi megállót helyeznek át ideiglenesen
Miskolc
Augusztus 3-án, hétfőn reggel 8 órától forgalomkorlátozás miatt az Avas kilátó leszállóhely ideiglenesen átkerül a Mendikás dűlőre (hozzávetőlegesen 30 méterrel a kanyar után) – tájékoztatta a minap.hu-t az MVK Zrt.