Ugrás a tartalomra

Miskolci kutyások, figyelem: elindult az ebösszeírás

Létrehozva
Ha van négylábú kedvence, nagyon fontos információ: június elsején elindult az ebösszeírás Miskolcon.
Kép
kutyak_tavaszi_oltasa_20260407-ot_16.jpg
Elindult az ebösszeírás Miskolcon. Fotó: illusztráció/Osztie Tibor

Az ebösszeírás a települési önkormányzatok által végzett kötelező, törvényi előírás. A folyamat célja az ebrendészeti feladatok ellátása és a veszettség elleni védekezés ellenőrzése. Az adatokat az oltási könyv (oltások, mikrochip) alapján, ebenként kell leadni a helyi önkormányzatnál.

Az adatszolgáltatás kötelező, elmulasztása akár több tízezer forintos állatvédelmi bírságot is vonhat maga után.

Minden, amit tudni kell a miskolci ebösszeírásról

Az adatlapokat június 1-től június 30-ig lehet kitölteni és benyújtani.

Az adatlap beszerezhető személyesen a Polgármesteri Hivatal Központi Ügyfélszolgálatán (Városház tér 8.), digitálisan a miskolc.hu oldalon, vagy elektronikusan az E-önkormányzati portálon.

Fontos, hogy ebenként külön adatlapot kell kitölteni.

A kitöltött adatlapot, vagy adatlapokat benyújthatják

Sok miskolci kutyatulajdonos nem tud róla, pedig bírság lehet a vége

Aki tart kutyát, de nem tesz eleget az adatszolgáltatási kötelezettségének, akár több tízezer forintos bírságot is kaphat. A cél azonban elsődlegesen nem a büntetés, hanem az ebtartással kapcsolatos, naprakész és valós adatok összegyűjtése. Aki elmulasztja, akár minimum harmincezer forintos bírságot is kaphat.

Amennyiben bármilyen kérdése van a kitöltéssel kapcsolatban, tájékoztatást hivatali időben személyesen a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálatán (hétfő, kedd, csütörtök 8.00-16.00; szerda: 8.00-17.30; péntek: 8.00-12.00), illetve a 46/512-700 telefonszámon kérhető.

Tudta?
A 2023-as miskolci ebösszeírás során mindössze 5232 kutyát jelentettek be a tulajdonosok. A becslések szerint azonban a városban ennek akár a négyszerese is élhet, ezért az önkormányzat idén is kéri az ebtartókat, hogy határidőre tegyenek eleget adatszolgáltatási kötelezettségüknek.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Holokauszt Mártír megemlékezés az Avasi Zsidó Temetőben
Az áldozatokra emlékeztek az Avasi Zsidó Temetőben
MiskolcKultúraEgyház
Holokauszt-megemlékezést tartottak az Avasi Zsidó Temetőben, ahol a miskolci és környékbeli zsidó közösségek deportált áldozatai előtt tisztelegtek. Miskolcról és térségéből 1944 júniusában több mint 15 400 zsidó honfitársat hurcoltak Auschwitzba, közülük mintegy 14 ezren nem tértek haza.
Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
Miskolc
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írását közöljük, helytörtéteni érdekességekkel.
Szentháromság a Vasgyárban
Miskolc
Hogy mi miatt és mikor épültek templomok a Vasgyárban, az kiderül Nagy Attila helytörténész, a Mit Miskolc Adhatott Blog szerkesztőjének az írásából.
A jogász válaszol – devizahiteles ügyek új szabályai
Miskolc
Az Országgyűlés 2026. június 8-án elfogadta azt a jogszabályt, ami jelentős fordulatot hoz mind a devizahiteles ügyekhez kapcsolódó perekben, mind a végrehajtási eljárásokban. A jogszabály célja, hogy átmeneti védelmet biztosítson az érintett adósok számára, és egységesen kezelje a korábban tömegesen keletkezett ügyeket.