Ugrás a tartalomra

Visszarepülnek a múltba

Létrehozva
Harmincöt év könyves örökségét idézi fel a Bíbor Kiadó. A vállalkozás retrospektív kiállítással és baráti beszélgetéssel kapcsolódik a 97. Ünnepi Könyvhét programjaihoz.
Kép
bibor_kiado_konyvhet_facebook.jpg

Június 9-én különleges irodalmi és könyvkiadói eseménynek ad otthont a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár. Három és fél évtizedes történetére tekint vissza a Bíbor Kiadó, amelyet 1991-ben alapított Borkuti László. A program délután 4 órakor a Bíbor Kiadó retrospektív könyvkiállításának megnyitójával kezdődik. A tárlat a kiadó közel ezer egyedi kiadványából válogat, tematikus tablók segítségével mutatva be a vállalkozás történetét, szellemiségét és sokszínű kiadói tevékenységét. A kiállítást Kocsis András Sándor, a KAS Kiadó igazgatója nyitja meg. Az összeállítás július 6-áig látogatható a könyvtár előterében.

Fél öttől a könyvtár előadótermében folytatódik a jubileumi rendezvény egy Baráti beszélgetéssel. A találkozón a Bíbor Kiadó egykori és jelenlegi alkotói közössége osztja meg gondolatait a könyvek világáról. A beszélgetés házigazdái Borkuti Eszter ügyvezető és Borkuti László alapító lesznek, a moderátori feladatokat pedig Filip Gabriella Szabó Lőrinc-díjas irodalmi szerkesztő, újságíró látja el.

A kerekasztal résztvevői között Bárdos István, Fazekas Csaba, Jenei László, Káli Sándor, Némethi Lajos és Szabó Miklós is helyet kapnak. Az esemény hangulatát Parázs István gitárművész közreműködése teszi teljessé.

A jubileumi program visszatekintést kínál egy meghatározó miskolci könyvkiadó történetére.

Ez is érdekelhet

Holttestet találtak Miskolcon
MiskolcBaleset
A rendőrség eljárást folytat egy eddig ismeretlen személyazonosságú holttest ügyében, akit július 9-én, Miskolcon a Várhegy utca erdős részében találtak meg. Személyes tárgyai alapján azonosításában olvasóink segítségét is kérik.
A Moto-Rock élmény most már mindenkié – ingyenes lesz a fesztivál
MiskolcKultúraSzabadidő
A zene mindenkié. A motorozás mindenkié. Most pedig a Moto-Rock élmény is mindenkié! A szervezők és a támogatók döntése értelmében a Miskolci Moto-Rock Fesztivál és Családi Hétvége teljes programja ingyenesen látogatható.
Tündöklő – A fény művészete - augusztus 20-án Miskolc belvárosa a kortárs fényművészet színterévé válik
MiskolcKultúra
Kétnapos, különleges vizuális élménnyel várja a látogatókat Miskolc belvárosa augusztus 20-án és 21-én. A Tündöklő – A fény művészete fesztivál során a város ikonikus épületei, terei és közösségi helyszínei új arcukat mutatják meg.
Képgaléria
Dánielfy és Parno Graszt koncert a Csengey-kertben
Dánielfy Gergő: Azt a szeretetet adjuk tovább, amit a közönségtől kapunk
MiskolcSzabadidő
Vasárnap este Dánielfy Gergő töltötte meg zenével a Csengey-kertet. A koncert apropóján új korszakról, a dalok mögötti személyes történetekről és arról beszélgettünk vele, hogyan lehet a színpadon kapott szeretetet továbbadni a közönségnek.