Hogyan nézne ki Miskolc egyik legnagyobb egykori iparterülete, ha a jövő városává alakítanák? Erre a kérdésre keresték a választ a Miskolci Szakképzési Centrum kilencedikes technikumi diákjai a „Jövő Városa” projektalapú nyári táborban.
Az ötnapos program során a tanulók vegyes csapatokban dolgozva tervezték újra a DAM területét. Olyan elképzeléseket találtak ki, amelyek ötvözik a fenntarthatóságot, a modern technológiákat és az élhető városi környezetet. A tervekben helyet kaptak lakóövezetek, zöldfelületek, közösségi terek, korszerű közlekedési megoldások, valamint intelligens, „smart city” rendszerek is.
A diákok munkáját szakmai mentorok segítették, az elkészült projekteket pedig szakmai zsűri értékelte innováció, fenntarthatóság, megvalósíthatóság és csapatmunka alapján. A zsűri soraiban Szunyogh László Zoltán, Miskolc főépítésze, Kiss Gábor, a Miskolci Szakképzési Centrum kancellárja, valamint Nagy Róbert, a projekt szakmai vezetője, egyben a Miskolci Szakképzési Centrum főigazgató helyettese és dr. Harcsik Béla, a Miskolci SZC Bláthy Ottó Villamosipari Technikum oktatója kapott helyet.
A legjobbnak a Városálmodók Miskolc csapat bizonyult
Csapattagok: Szűcs Csaba Levente a Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikumból, Balogh Máté a Miskolci SZC Kós Károly Építőipari, Kreatív Technikum és Szakképző Iskolából, Vajda Zsófia Sára a Miskolci SZC Baross Gábor Üzleti és Közlekedési Technikumból és Béres Marcell a Miskolci SZC Bláthy Ottó Villamosipari Technikumból. Mentoruk a hét során Gere Tímea Viktória, a Miskolci SZC Baross Gábor Üzleti és Közlekedési Technikum oktatója volt.
A Svájci Alap és a Magyarország Kormánya támogatásával megvalósult tábor nemcsak kreatív várostervezési feladatot adott a fiataloknak, hanem lehetőséget teremtett arra is, hogy fejlesszék problémamegoldó, kommunikációs és együttműködési készségeiket, miközben saját elképzeléseiket is megfogalmazhatták Miskolc jövőjéről.