Több mint 12 ezer méter szintemelkedés, 527,4 kilométer, 119 óra és 42 perc – számokban így néz ki a túra, amit Bogyay Ferenc nyugdíjba vonulása után teljesített. A „Kék Camino, avagy nyugdíjba megyek” túra Miskolcról indult Várvölgyre. Az ötletet a spanyolországi El Camino zarándokút adta. A helyszín azonban Magyarország volt, és zömében a Kék túraútvonalon ment.
Az út Bogyay Ferenc szerint inkább örömtúra volt, mint elcsendesedés. Egy-egy szakaszon kísérője is akadt, rokonok, barátok csatlakoztak hozzá.
A teljes beszélgetést ma 18 óra 25 perckor láthatják a Minap YouTube-csatornáján és Facebook-oldalán.