Ugrás a tartalomra

Segítség azoknak, akik nap mint nap segítenek

Létrehozva
A nyári hőség nemcsak az időseket viseli meg, hanem azokat is, akik nap mint nap útnak indulnak, hogy segítsenek nekik.
Kép
MESZEGYI
Fotók: Juhász Ákos

A Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény (MESZEGYI) házi segítségnyújtásban dolgozó munkatársai a legmelegebb napokon is felkeresik az ellátottakat, ezért fontos, hogy az ő egészségükre is odafigyeljünk – hangsúlyozza közleményében a miskolci önkormányzat.

Közölték: több mint 100 liter ásványvizet biztosítottak a MESZEGYI házi segítségnyújtásban dolgozó kollégáinak hétfőn.

Kép
meszegyi_asvanyviz_osztas_260629_ja-1.JPG

– A gondozók minden nap felkeresik az ellátottakat, segítenek a bevásárlásban, a gyógyszerek kiváltásában, a személyes gondozásban és a mindennapi teendők ellátásában. A kánikulában különösen figyelnek arra is, hogy az idősek elegendő folyadékot fogyasszanak, és szükség esetén időben segítséget kapjanak – írják, hozzátéve: az átadott ásványvíz egy kis odafigyelés azok felé, akik a legmelegebb napokon is másokról gondoskodnak.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Hajlék Szociális Otthon kibővített részlegének felavatása
Új esély hajléktalan nőknek – 17 férőhellyel bővült a miskolci Hajlék
Miskolc
Újabb 17 férőhellyel bővül a Magyar Vöröskereszt által működtetett Hajlék Szociális Otthon, amely kifejezetten idős, hajléktalan emberek tartós bentlakásos ellátását és gondozását biztosítja a Baross Gábor úti épületegyüttesben. A szociális, család- és idősügyi államtitkár hangsúlyozta: fontos kihangosítani a női hajléktalanság problémáját is.
Nehezen nyertek a piros-fehérek
MiskolcSport
Labdarúgás: vármegyei I. osztályú csapat otthonában játszott tesztmeccset az NB II-es Diósgyőr.
Gáspár Sándor életműdíjban részesül a 22. CineFesten
MiskolcKultúra
Az Európai Mozi Nagykövete díjazottjai, az Oscar-díjas Danis Tanović és az Oscar-díjas Kevin Macdonald, a fesztivál Életműdíját átvevő Gáspár Sándor mellett a világ minden tájáról érkeznek vendégek Miskolcra, a 22. CineFestre.
Optimalizálják az önkormányzati épületek energiafogyasztását
MiskolcGazdaság
Mintegy 225 millió forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatást nyert el Miskolc önkormányzata a Digitális Megújulás Operatív Program Plusz (DIMOP Plusz) keretében az „Energiamenedzsment rendszer bevezetése Miskolcon” című projekt megvalósítására.