Ugrás a tartalomra

Jobbik: tanárok nélküli iskolakezdés fenyeget

Létrehozva
Akár tanárok nélkül is kezdődhet az iskolaév - jelentette ki szombati online sajtótájékoztatóján a Jobbik frakcióvezető-helyettese, a pályaelhagyás és a pedagóguskar derékhadát adó nemzedék közelgő nyugdíjba vonulása által okozott problémákról szólva.
Kép

Brenner Koloman azt mondta, "százasával mondanak fel" azok a tanárok, akik megelégelték, hogy megalázóan alacsony fizetésért kell európai összehasonlításban is kiemelkedő munkát végezniük. Ráadásul - tette hozzá - a tanárok fele ötven évnél idősebb, így ők nemsokára nyugdíjba vonulnak.

Hosszú évek óta próbálják felhívni a fideszes egypárti túlhatalom figyelmét arra, hogy a tudás- és értelmiségellenes politikájuk a magyar oktatási rendszerben is katasztrófához fog vezetni - fogalmazott.

Kép
Fotó: 24.hu

Hangsúlyozta: a kialakult helyzetben - a Jobbikhoz hasonlóan - a szülőknek is szolidaritást kell vállalniuk a sztrájkjogukkal élő pedagógusokkal, hiszen elengedhetetlen, hogy jól képzett szaktanárok oktassák a felnövekvő nemzedékeket.

Azonnali lépésekre van szükség ahhoz, hogy a pedagóguspálya és -képzés megújítása révén végre minden magyar fiatal számára hozzáférhető legyen az a tudás és információ, ami a 21. században elengedhetetlenül szükséges ahhoz, hogy kiegyensúlyozott és gyarapodó életet élhessenek - tette hozzá a jobbikos politikus.

Ez is érdekelhet

Csütörtökön angolból adnak számot a tudásukról az érettségizők
OktatásBelföld
Állatvédelem és Monet festményei az angolérettségi első részében.
Közel 80 ezer diák érettségizett matematikából – tanulóbarátnak tartják az idei feladatsort
OktatásMiskolc
Kedden a matematika írásbeli vizsgákkal folytatódott az érettségi időszak: országszerte csaknem 80 ezer diák adott számot tudásáról. Középszinten több mint 71 ezren, emelt szinten pedig mintegy 8 ezren ültek be a padokba. A szakértők és a diákok visszajelzései alapján az idei feladatsor nehézsége összességében a korábbi évekhez hasonló volt.
Miskolcon is kimagasló eredményeket várhatunk az érettségizőktől
OktatásMiskolc
A hermanosok az ország egyik top gimijében vetették bele magukat a magyar nyelv és irodalom érettségi feladatsorába.
Elkezdődtek az érettségi vizsgák
Jókai Mór és Wass Albert a magyarérettségi első részében
OktatásBelföld
Elkezdődött a 2025/2026-os tavaszi érettségi, a diákok magyar nyelv és irodalommal nyitották a vizsgaidőszakot.