Még a szél sem tántorította el az óvodapedagógusokat attól, hogy idén is húsvéti díszekbe öltöztessék a Hősök terén álló fát. Az ünnep közeledtével a program már hagyománnyá vált a településen.
A díszes tojások felhelyezése után kezdődött a játék. Az állatsimogató idén is nagy sikert aratott, a kis kecskéknek nem lehetett panaszuk. Az apró kezek sorra simogatták és etették őket.
Majd a gyerekek egyen nyuszi sapkában egy húsvéti előadást is tartottak. Az óvodában és a település más intézményeiben már javában készülnek a tavasz egyik legjelentősebb ünnepére.
Mag Zsolt Sándorné, a Felsőzsolcai Óvoda intézményvezetője a Miskolc Televíziónak elmondta, már napok óta készülnek az óvodában, ehhez tartozott a tojásfa-díszítés, ami nemcsak a hagyományápolás miatt fontos, hanem a közösséget is építi.
A tojásfa gondolata egyébként 3 évvel ezelőtt vetődött fel először. Akkor a járványhelyzet hívta életre a programot, azóta nemcsak hagyománnyá vált, de ki is egészült.
Szarka Tamás polgármester elmondta, az intézmények is képviseltetik magukat, de örömmel látja, hogy a családok rendre kilátogatnak a térre, és készítik a közös fotókat, elhozzák az otthon, együtt készített tojásokat, és felteszik a fára. Hozzátette, a kereszténység legnagyobb ünnepe előtt fontosnak tartják, hogy a gyerekek ilyen rendezvényeken keresztül megismerkedhessenek a húsvét történetével.