Ugrás a tartalomra

Pénteken kezdődnek a május-júniusi érettségi vizsgák

Létrehozva
Pénteken a nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival megkezdődik a 2022/2023-as tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka - közölte az Oktatási Hivatal (OH) szerdán az MTI-vel. A következő hetekben 1163 helyszínen várhatóan több mint 111 100-an érettségiznek.
Kép
Fotó: Horváth Csongor (archív)

A hivatal tájékoztatása szerint a vizsgákat május 5. és június 30. között a középiskolák és a kormányhivatalok szervezik, azok lebonyolításában 3171 érettségi vizsgabizottság működik közre.

A részletekről kifejtették, hogy elsőként a nemzetiségi nyelv és irodalom vizsgákat tartják meg május 5-én. Május 8-án következik a magyar nyelv és irodalom: ebből a tárgyból középszinten 72 569, emelt szinten pedig 1771 tanuló ad számot tudásáról. A következő napon matematikából középszinten 70 394-en, emelt szinten 4537-en érettségiznek. Május 10-én történelemből középszinten 68 131, emelt szinten 7025 diák vizsgázik.

Ezután az idegen nyelvi vizsgák következnek: május 11-én angol nyelvből középszinten 45 864-en, emelt szinten 18 848-en; május 12-én német nyelvből középszinten 11 537-en, emelt szinten 2077-en érettségiznek - tudatták.

Az írásbeli vizsgák május 26-án zárulnak, az emelt szintű szóbelik június 7. és 14. között lesznek, majd a vizsgaidőszak a középszintű szóbelikkel zárul, amelyek június 19. és 30. között várhatók - írta az OH, jelezve, hogy a vizsgaidőpontok elérhetők a hivatal honlapján.

Kitértek arra is, hogy a tavaszi vizsgaszezonban összesen több mint 74 ezer végzős középiskolás érettségizik.

 

Ez is érdekelhet

Az intézmény és a fenntartó is támogatja – Horváth Zitát jelölik a rektori posztra
OktatásMiskolcBelföld
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma múlt pénteken megtartott ülésén egyhangúlag Horváth Zitát, az egyetem jelenlegi rektorát javasolja az intézmény következő vezetőjének.
Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.
Béres Alexandra mozgatta át a Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola diákjait
OktatásMiskolc
A rendhagyó tornaóra előtt a fitnesz Európa- és világbajnok a mindennapi mozgás fontosságáról és a helyes táplálkozásról is beszélt a gyerekeknek.