Ugrás a tartalomra

Egy perc Miskolci Egyetem - hídszerep, hegesztőlabor, Kutatók éjszakája

Létrehozva
A Miskolci Egyetem legfontosabb hírei 1 percben.

Hídszerep

A diplomás munkavállalók és a munkaadók között híd szerepet tölt be a Miskolci Egyetem. Az Észak-Magyarország állásbörzéje, amelyet az intézmény támogatásával rendeztek a campuson, ösztönzi a vállalatok és az oktatás együttműködését.

Hegesztőlabor

Korszerű ívhegesztési laboratóriumot adtak át a Miskolci Egyetemen többek között a Müncheni Alkalmazott Kutatások Egyeteme támogatásával. A mintegy 100 millió forint értékű kutatóműhely az ipari fejlesztésekben megvalósuló egyetemi együttműködés új modelljét mutatja be. A laboratórium az ipari alkalmazási lehetőségek kutatását, valamint az egyetemi szakképzést egyaránt szolgálja.

Kutatók Éjszakája

A tudományos élet és a hozzá kapcsolódó kutatások világának közérthető, látványos oldalát mutatta meg a Kutatók Éjszakáján a Miskolci Egyetem. Az universitas sokszínű programsorozata kiegészülve a Civil Udvarral és a GasztroPlacc UNI rendezvénnyel idén is ezernyi érdeklődőt vonzott az Egyetemvárosba.

Ez is érdekelhet

Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.
Béres Alexandra mozgatta át a Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola diákjait
OktatásMiskolc
A rendhagyó tornaóra előtt a fitnesz Európa- és világbajnok a mindennapi mozgás fontosságáról és a helyes táplálkozásról is beszélt a gyerekeknek.
Képgaléria
Gyermekjogok a digitális térben - kiállítás az egyetemen
Rajzokkal hívják fel a figyelmet az online világ veszélyeire
OktatásMiskolc
"Online vagy? Jelen vagy? Gyere-k-épbe az online térbe" címmel nyílt kiállítás szerdán a Miskolci Egyetem főépületének üveg előcsarnokában.