Ugrás a tartalomra

Térkő Party – ne fulladj bele a nyárba!

Létrehozva
A Térkő Party általános és középiskolásoknak szóló figyelemfelkeltő nyárindító rendezvény. A rendőrség és társszervei a zene közvetítő erejét használva hívták fel a figyelmet a nyári időszakban a diákokat érintő esetleges veszélyekre.
Kép
Fotók: Juhász Ákos

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság és társszervei közreműködésével bűn- és baleset-megelőzési nyárindító demonstrációt tartottak szerdán, Miskolcon, a Szent István téren.

Egy országosan ismert DJ, egy miskolci rendőrökkel felálló rap-csapat, illetve egy helyi táncstúdió töltötte meg a teret a rendőrség társszervei által felállított prevenciós pontok mellett. A bűn- és balesetmegelőzési szakemberek standjainál a hasznos, életmentő információk mellett a feltett kérdésekre helyesen válaszolók ajándékot is kaptak. 

Preview Image
Juhász Ákos képgalériája

A programon a Rick Roll és Cruis közösen három számot adott elő, miközben bűn- és balesetmegelőző szlogennek kötötték át a track-eket, egyben felvezették az eLTE Best Dance Company táncstúdió bemutatóját. A táncosokat követően DJ Szecsei kezdte meg zenés műsorát, aminek szövegét prevenciós jellegű tanácsok, információk kötötték össze. A résztvevő, és meghívott diákok száma megközelítőleg kétszáz volt. 

A programelemek kiemelten fókuszáltak a strandolás körülményeire, valamint annak hangsúlyozására, hogy nagy hőségben az alkoholfogyasztás fokozott veszélyt jelent. De az a téma is szerepet kapott, hogy a nyári bulik idején is figyeljenek a fiatalok egymásra, egymás testi épségére, értékeikre. Vigyázzanak a pénzükre és hallgassák meg a felnőttek hasznos tanácsait. A szünidőben bármilyen veszélyhelyzetbe kerülnek, ne felejtsék el, hogy a 112-t kell felhívni, ha baj van. A szabályokat pedig mindig tartsák be, mert szüleik hazavárják őket, a társaik pedig szeptemberben vissza az iskolába. 

Kép

- Próbáltunk egy olyan rendezvényt szervezni - egyelőre kísérleti jelleggel – amelybe ágyazva a bűn- és balesetmegelőzési tanácsainkat, teszteltük, hogy mennyire jut el a célközönséghez az üzenetünk – nyilatkozta a Miskolc Televíziónak Janasóczki Attila, a vármegyei rendőrség sajtóreferense. 

Hozzátette: a fiatalok számára könnyen megjegyezhető mai szlengekkel tarkított szlogeneket találtak ki az eseményhez kapcsolódóan. Valamint játékos feladatokon keresztül ismertették meg őket a hasznos tudnivalókkal. 
 

A program szakmai résztvevői voltak: B-A-Z. Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési és Bűnügyi Technika Osztály, B-A-Z. Vármegyei Balesetmegelőzési Bizottság, Miskolci Hívásfogadó Központ, Magyar Vöröskereszt B-A-Z. Vármegyei Szervezete, B-A-Z. Vármegyei Bűnmegelőzési Tanács, Tokaji Vizirendészeti Rendőrőrs, B-A-Z. Vármegyei Kormányhivatal Zöld Ház Közösségi Foglalkoztató, Balogh Oktató Kft.

Ez is érdekelhet

Az intézmény és a fenntartó is támogatja – Horváth Zitát jelölik a rektori posztra
OktatásMiskolcBelföld
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma múlt pénteken megtartott ülésén egyhangúlag Horváth Zitát, az egyetem jelenlegi rektorát javasolja az intézmény következő vezetőjének.
Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.
Béres Alexandra mozgatta át a Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola diákjait
OktatásMiskolc
A rendhagyó tornaóra előtt a fitnesz Európa- és világbajnok a mindennapi mozgás fontosságáról és a helyes táplálkozásról is beszélt a gyerekeknek.