Ugrás a tartalomra

Százhúsz éves lett a Miskolci Egyetem elektrotechnikai intézete

Létrehozva
A jubileumot konferenciával, kiállítással és szakmai nappal ünnepelték. 
Kép

Alapításának 120. évfordulóját ünnepelte csütörtökön a Miskolci Egyetem Fizikai és Elektrotechnikai Intézeti Tanszéke. A jubileum alkalmából konferenciát, kiállítást és Villamosmérnöki Szakmai napot tartottak az intézményben. A rendezvény zárásaként, a szervezők egy a selmeci diákhagyományoknak megfelelő, de mégis rendhagyó villamos szakestre várták a résztvevőket, amit az egyetem által elkeresztelt „Bengáli, alias Ampervadász Tigris” nosztalgiavillamoson tartottak meg.

A Miskolci Egyetem Fizikai és Elektrotechnikai Intézeti Tanszék jubileumi konferenciája csütörtök délelőtt kiállítás megnyitóval kezdődött. Az eseményen tíz vállalati kiállító és húsznál is több előadó vett részt. A százhúsz éves intézet konferenciáján a vállalatok és az előadók kiállítása mellett jubileumi előadás és az ipari partnerek szakmai tartalmú előadása is várta a hallgatóságot. A szervezők a jubileum mellett fontosnak tartották a hagyományok tiszteletét is.

Preview Image
Osztie Tibor képgalériája

- Rengeteg hagyományt őriztünk vagy hagyománnyal találkoztunk. Mint ismert, tanszékünk Selmecbányáról, Sopronon keresztül érkezett Miskolcra. Számos nagy múltú professzorral büszkélkedhetünk, akár Simonyi Károlyt, Szentirmai Lászlót vagy Szarka Tivadar professzorokat is említhetném, előttük is tisztelgünk a mai jubileumon – fogalmazott a Miskolc Televíziónak Bodnár István, az Elektrotechnikai és Elektronikai Intézeti Tanszék vezetője. 

Kép

Az eseményen Szűcs Péter, a Miskolci Egyetem rektorhelyettese köszöntötte a résztvevőket, aki az intézet történetét idézte fel napjainkig.

- Az Elektrotechnikai és Elektronikai Intézeti Tanszék Selmecen kezdte meg a működését, majd 18-ban átköltözött Sopronba, és aztán az 50-es években teljes mértékben átköltözött ide, a Miskolci Egyetemre, ahol most a villamosmérnöki képzés központi, meghatározó szerepet játszik a gépészmérnök és informatikai karon – hangsúlyozta Szűcs Péter. 

Preview Image
Osztie Tibor képgalériája

A rendezvény zárásaként, a szervezők egy a selmeci diákhagyományoknak megfelelő, de mégis rendhagyó villamos szakestre várták a résztvevőket, amit az egyetem által elkeresztelt „Bengáli, alias Ampervadász Tigris” nosztalgiavillamoson tartottak meg.

 

Ez is érdekelhet

Csütörtökön angolból adnak számot a tudásukról az érettségizők
OktatásBelföld
Állatvédelem és Monet festményei az angolérettségi első részében.
Közel 80 ezer diák érettségizett matematikából – tanulóbarátnak tartják az idei feladatsort
OktatásMiskolc
Kedden a matematika írásbeli vizsgákkal folytatódott az érettségi időszak: országszerte csaknem 80 ezer diák adott számot tudásáról. Középszinten több mint 71 ezren, emelt szinten pedig mintegy 8 ezren ültek be a padokba. A szakértők és a diákok visszajelzései alapján az idei feladatsor nehézsége összességében a korábbi évekhez hasonló volt.
Miskolcon is kimagasló eredményeket várhatunk az érettségizőktől
OktatásMiskolc
A hermanosok az ország egyik top gimijében vetették bele magukat a magyar nyelv és irodalom érettségi feladatsorába.
Elkezdődtek az érettségi vizsgák
Jókai Mór és Wass Albert a magyarérettségi első részében
OktatásBelföld
Elkezdődött a 2025/2026-os tavaszi érettségi, a diákok magyar nyelv és irodalommal nyitották a vizsgaidőszakot.